„Babiše už nic nezastaví.“ Šok pro odpůrce premiéra: Nemají hezké ráno

02.09.2019 9:05

Deník N přišel s informací, že státní zastupitelství zastavilo případ předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) ve věci firmy Čapí hnízdo. Aktivista Jakub Pitron k tomu poznamenal, že teď už Babiše nic nezastaví.

„Babiše už nic nezastaví.“ Šok pro odpůrce premiéra: Nemají hezké ráno
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V kauze Čapí hnízdo jde o podezření z účelového čerpání dotace určené výhradně pro malé a středně velké podnikatele
reklama

Premiér Andrej Babiš si údajně může oddechnout. Deník N přišel s informací, že trestní stíhání všech obviněných v kauze firmy Čapí hnízdo bylo zastaveno. Soudce Kamil Kydalka k tomu napsal, že normalizace běží na plné obrátky. „Normalizace probíhá v plném proudu!“ uvedl doslova na sociální síti.

Aktivista Jakub Pitron doplnil, že se tím vlastně v České republice všechno uvedlo do pořádku. „Tak a máme po problému. Premiér už není trestně stíhaný a vše je v pořádku,“ uvedl a přidal mračící se obličej. V tuto chvíli už si podle něj Babiš může jít pro 40 procent hlasů a jednobarevnou vládu. Prý už ho nic nezastaví.

Anketa

Vážíte si Andreje Babiše? (Hlasování od 2.9.2019)

86%
14%
hlasovalo: 23381 lidí

Předseda KSČM Vojtěch Filip ve vyjádření pro Českou televizi poznamenal, že si počká na konečné rozhodnutí v celé věci. „Myslím si, že pan státní zástupce nějak zhodnotil tu situaci,“ podotkl.

Komunisté drží vládu Andreje Babiše u moci. Bez nich by menšinová koaliční vláda ANO a ČSSD neměla většinu ve Sněmovně. Filip upozornil, že rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo nemá na spolupráci KSČM s vládou vliv. „Bylo potřeba zahájit proces, že Česká republika bude mít vládu s důvěrou. Je podstatné, abychom v evropském prostoru mohli prosazovat naše národní zájmy,“ uvedl Filip.

Zdůraznil, že vždy ctil presumpci neviny. Naznačil, že mohlo jít o zpolitizování, a posteskl si, že to nepřispívalo k dobré náladě ve společnosti. „Pokud se státní zástupce rozhodl věc zastavit, tak měl pro to jistě důvody,“ zopakoval Filip.

„Já jsem přesvědčen, že ten nerespekt je ke škodě demokratické společnosti,“ upozornil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To se Flegrovi vymklo z ruky: Zavřít, sledovat, lidi to chtějí, psal. A přišel náraz

9:22 To se Flegrovi vymklo z ruky: Zavřít, sledovat, lidi to chtějí, psal. A přišel náraz

Profesor Jaroslav Flegr uspořádal na svém facebooku anketu na téma podpory radikálních opatření prot…