"Bémův" Blažek musí z obrany. Nemá bezpečnostní prověrku

21.08.2012 16:26

Někdejší šedá eminence pražského magistrátu Rudolf Blažek se bude nejspíš muset balit z ministerstva obrany. Nemá totiž bezpečnostní prověrku, která je v jeho pozici nezbytná. Šanci na její získání má pouze do konce srpna.

"Bémův" Blažek musí z obrany. Nemá bezpečnostní prověrku
Foto: rudolf-blazek.cz
Popisek: Pražský zastupitel za ODS Rudolf Blažek
reklama

Rudolf Blažek, někdejší známá tvář pražské politiky, bude podle serveru Česká pozice nejspíš nucen opustit náměstkovskou funkci na ministerstvu obrany. Ve své funkci totiž potřebuje bezpečnostní prověrku na stupeň „tajné“ a tu doposud nemá. Pokud ji neobdrží do konce srpna, nebude dál moci svou funkci vykonávat.

Ministr Vondra tak po krátké době bude muset hledat dalšího náměstka. Minulý týden hledal náhradu za prvního náměstka Jiřího Šedivého, který bude dělat českého velvyslance u NATO. Na jeho místo má nastoupit nedávný náčelník generálního štábu Vlastimil Picek.

Náměstek Blažek nastoupil na ministerstvo vloni v březnu a od té doby Národní bezpečnostní úřad prověřuje jeho spolehlivost. Absence prověrky je v takto vysoké funkci na ministerstvu obrany nestandardní a značně komplikuje situaci. Náměstek totiž neměl přístup k tajným dokumentům a museli je místo něj studovat ministerští úředníci.

Během působení na ministerstvu se Blažek potýkal s problémy, například byla odhalena sporná zakázka na nákup armádních uniforem, při které v tendru zvítězila firma jeho známé. Soutěž nakonec ministr Vondra raději zrušil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …