„Bezemisní asociace“. Firmy se spojily na podporu Green Deal, lidi trousí poznámky o Národní frontě

10.11.2023 6:43 | Monitoring

„Já už si fakt připadám jako v matrixu,“ publicistu Roberta Trošku jímá hrůza při pohledu na nově vznikající Alianci pro bezemisní budoucnost, která si například klade za cíl „zbavit Green Deal ideologie“. „Bezemisní asociace. To je jako za komunistů akční výbory Národní fronty,“ hrozí se na svém facebooku, kde komentuje novinky ze světa zeleného šílenství a „zmagoření“ západních politiků a akademiků.

„Bezemisní asociace“. Firmy se spojily na podporu Green Deal, lidi trousí poznámky o Národní frontě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Green Deal Summit, konference o Zelené dohodě, udržitelnosti, energetice a dobrých příkladech v Česku začala

Prosadit pozitivnější pohled na zelenou transformaci a připravit podmínky pro český průmysl, aby tento historicky největší přesun kapitálu zvládl. O to chce usilovat nově vzniklá Aliance pro bezemisní budoucnost, v níž zasedli zástupci finančního sektoru a tuzemského průmyslu.

„Tato aliance má jeden z cílů, odstranit ideologii z Green Dealu. Ten se ve své komplexnosti zaměřuje na průmysl a všechny oblasti společnosti. My bychom rádi přispěli k tomu, aby diskuse o něm byla technická a co nejméně postižená ideologií,“ uvedl Jan Juchelka, generální ředitel Komerční banky a nově jmenovaný prezident bezemisní asociace.

Robert Troška je v šoku a bezemisní alianci označuje spíš za špatný vtip. „Já už si fakt připadám jako v matrixu. Jako že Green Deal si máme oblíbit? Že máme být šťastní z toho, že nám zmagořila západní Evropa, hlavně politici a akademici, do zeleného šílenství a my tady máme platit nesmyslně vysoké ceny a pohřbít velkou část průmyslu, který díky Green Dealu nebude konkurenceschopný?“ reagoval na vznik bezemisní aliance na svém facebooku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…