„Buďme ve střehu.“ Milion chvilek burcuje své příznivce. Jde o Českou televizi

12.10.2019 20:00

Hnutí Milion chvilek pro demokracii na svém twitterovém účtu připomíná, že ve čtvrtek 17. 10. mají poslanci konečně projednávat výroční zprávy ČT. „Buďme ve střehu,“ apelují.

„Buďme ve střehu.“ Milion chvilek burcuje své příznivce. Jde o Českou televizi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vůz České televize

„Malá připomínka. Ve čtvrtek 17. 10. mají poslanci konečně projednávat výroční zprávy ČT. Buďme ve střehu. Stačí, že výraznou část mediálního prostoru ovládá holdingový tisk. Pokud by navíc začaly snahy ČT politicky ovládnout, musíme se na jejich obranu důrazně postavit,“ poznamenává hnutí Milion chvilek pro demokracii. Odkládané projednávání zpráv je sledované právě zejména kvůli tomu, že jejich dvojí neschválení by mohlo vést k odvolání televizní rady. Rada mimo jiné volí a odvolává generálního ředitele.

Malá připomínka.

Ve čtvrtek 17. 10. mají poslanci konečně projednávat výroční zprávy ČT.

Buďme ve střehu. Stačí, že výraznou část mediálního prostoru ovládá holdingový tisk. Pokud by navíc začaly snahy ČT politicky ovládnout, musíme se na jejich obranu důrazně postavit. pic.twitter.com/zhUTejb6xs

— Milion chvilek pro demokracii (@milionchvilek) October 11, 2019

Milion chvilek letos organizoval sérii protestů za nezávislost justice, které reagovaly na dubnovou demisi ministra spravedlnosti Jana Kněžínka a jmenování jeho nástupkyně Benešové (oba za ANO). Obávali se, že cílem změny je tlak na vyšetřovatele Čapího hnízda. Protesty se postupně zaměřily na premiéra Babiše i prezidenta Miloše Zemana.

Vyvrcholily červnovou demonstrací v Praze na Letné, která byla největší od roku 1989. Podle organizátorů na ni dorazilo čtvrt milionu lidí, podle operátora T-Mobile 283.000 lidí, policie operovala s číslem kolem 200.000 lidí. Organizátoři tehdy ohlásili další manifestaci na Letné na 16. listopadu. „(Babiš) dává stále víc a víc důvodů k tomu, aby to 16. listopadu tady na Letenské pláni nebyla oslava, ale demonstrace,“ uzavřel předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…