"Bylo to skutečně mé semeno?" Milan Kohout po skandálu v kostele přichází s dalším příspěvkem

16. 8. 2015 12:55

Skandál kontroverzního umělce a vysokoškolského pedagoga Milana Kohouta nenechal chladným ani europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL). Ten na jeho čin, kdy vlastní sperma nalil v jednom z polských kostelů do svěcené vody, zareagoval na svém facebookovém profilu. Jak vidno, takové reakce ale Kohouta nijak netrápí, jak popsal na sociální síti.

"Bylo to skutečně mé semeno?" Milan Kohout po skandálu v kostele přichází s dalším příspěvkem
Foto: Archiv M. Kohouta
Popisek: Milan Kohout

„Je nutné vyjádřit pohrdání člověkem, který klesl tak nízko ve své ubohosti. Chování pana Kohouta je deviantní. A devianti by prostě na vysokých školách učit neměli,“ podotkl Zdechovský s tím, že dělat vysokoškolského učitele totiž vyžaduje určité morální kvality. „A tímto svým činem pan Kohout ukázal, že je buď nemá, nebo pro svou nemoc mít nemůže,“ zkonstatoval.

Na svém blogu na serveru iDnes.cz pak svůj názor ještě více rozvinul. „Vždy, když společnost morálně upadla na úroveň pana Kohouta, začaly se stavět koncentráky pro Židy nebo pracovní tábory pro věřící katolíky,“ napsal.

  • Původní text ZDE

Milan Kohout však i přes kritiku svůj čin obhajuje. „Poté, co jsem oznámil, že jsem během své umělecké performance nalil do křtitelnice kostela své semeno, abych geneticky konvertoval věřící na ateisty, tak jsem tomu nechal trochu času, aby se mohly vyvalit skrývané křesťansko-fundamentalistické reakce na koncept této akce. A vězte, že se jich hned vyvalily stovky a stovky,“ napsal na svůj facebookový profil. Vyjmenoval některé z reakcí, které se mu na jeho exhibicionismus dostaly, například nenávistné výkřiky žádající okamžité zatčení a transportování v železech do rukou polských katolických soudů.

„Ale propřírodo, to jsou přece úplně stejné reakce jako těch islámských náboženských šílenců, tak háklivých na jejich rovněž vymyšleného boha!!!“ konstatuje Kohout. „A co je velmi ilustrativní vzhledem k respektu k západním demokratickým hodnotám stavícím na presumpci neviny, vůbec, ale vůbec nikdo se z těch uražených křesťanů katolíků a jejich nohsledů nezeptal, jestli nebyla celá performance jen uměle vykonstruovaná a iluzorní a jestli jsem skutečně nalil do křtitelnice své semeno či jen vodu, zdali v té láhvi bylo vlastně jakési semeno či jen trochu rozmixovaný bílek od snídaně v hotelu!!!“ napsal. 

„Zprvu jsem se nad tím zaslepeným a unáhleně říčným katolickým fundamentalismem, který se po tomto uměleckém testu nekontrolovaně vyvalil z rozhořčených věřících v Boha, opravdu šíleně chechtal a říkal jsem si, jak je jednoduché se jim dostat pod kůži a jak snadno je můžou ‚svobodná‘ média manipulovat. Ale pak jsem si uvědomil, že středověké upalování nevěřících, usekávání hlav hříšníkům a natahování na skřipec pro urážku panny zvané Mařka by se mohlo okamžitě vrátit, kdybychom těmto náboženským fundamentalistům a jejich sympatizátorům dali opět do rukou absolutní moc,“ uzavřel.

Celý příspěvek Milana Kohouta na facebookovém profilu:

Milí přátelé, 
řekněte mně, je rozdíl mezi radikálním islámem a docela obyčejným místním katolictvím?

Totiž poté, co jsem oznámil, že jsem během své umělecké performance nalil do křtitelnice kostela své semeno, abych geneticky konvertoval věřící na ateisty, tak jsem tomu nechal trochu času, aby se mohly vyvalit skrývané křesťansko-fundamentalistické reakce na koncept této akce.
A vězte, že se jich hned vyvalily stovky a stovky. 
Začaly mně docházet zprávy o tom, jak mě hned běžela iniciativně jakási katolička udat na polské velvyslanectví a už se ve své pokrytecké a zakomplexované „křesťanské lásce“ těší, až mě náboženská policie dosmýká do Polska, kde mě inkviziční soudy pošlou na léta do těžkého žaláře. Udávání je zřejmě jedna z katolických hodnot. Ostatně zdvižené pravice řady katolických kněží za války jsou toho důkazem.
Dostaly se ke mně nenávistné výkřiky jakési zhnusené pražské katolické starostky. Přišla žádost o přísné potrestání od pravicového předsedy jakési patriotické strany, jinak se prý, světe zboř se, svět zboří. Zasypaly mě hromady výkřiků žádajících okamžité zatčení a transportování v železech do rukou polských katolických soudů a ty že mě odsoudí k trestu smrti, což by prý odstrašilo další, kteří chtějí urazit jejich katolickou víru v jakéhosi fantasmagorického Boha. A některé umírněnější reakce žádaly jen vyhoštění ze země a zabavení majetku. 
Ale propřírodo, to jsou přece úplně stejné reakce jako těch islámských náboženských šílenců, tak háklivých na jejich rovněž vymyšleného boha!!!
A co je velmi ilustrativní vzhledem k respektu k západním demokratickým hodnotám stavícím na presumpci neviny, vůbec, ale vůbec nikdo se z těch uražených křesťanů katolíků a jejich nohsledů nezeptal, jestli nebyla celá performance jen uměle vykonstruovaná a iluzorní a jestli jsem skutečně nalil do křtitelnice své semeno či jen vodu, zdali v té láhvi bylo vlastně jakési semeno, či jen trochu rozmixovaný bílek od snídaně v hotelu!!! Pauza pro smích hahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa… promiňte, jsem zpět…
Zprvu jsem se nad tím zaslepeným a unáhleně říčným katolickým fundamentalismem, který se po tomto uměleckém testu nekontrolovaně vyvalil z rozhořčených věřících v Boha, opravdu šíleně chechtal a říkal jsem si, jak je jednoduché se jim dostat pod kůži a jak snadno je můžou „svobodná“ média manipulovat. 
Ale pak jsem si uvědomil, že středověké upalování nevěřících, usekávání hlav hříšníkům a natahování na skřipec pro urážku panny zvané Mařka by se mohlo okamžitě vrátit, kdybychom těmto náboženským fundamentalistům a jejich sympatizátorům dali opět do rukou absolutní moc. Ostatně úchylný katolický útlak v Polsku kontrolující politiku vlády jde přesně tou cestou. Asi víte, že tělo polských žen nepatří oněm ženám, ale katolické církvi, která striktně zakázala potraty.
Jak se mohlo stát, že jsme ustoupili od věku rozumu opět k rodícímu se věku bludů a tmářství a zároveň to nazýváme znovunabytou svobodou!!!
Milí přátelé, vzbuďme se a vyžadujme navrácení svobody slova a volnosti myšlení!!!!!!!!!!!!!!!!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

22:04 Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

V době před hlasováním o nedůvěře vládě se ministři ČSSD rozhodli zatím zdržet podpory návrhu státní…