„ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček

17.05.2021 22:20

Česká televize porušuje objektivitu, upozorňuje Ivo Cerman. Soudí tak na základě její odvysílané reportáže ohledně sestřelení věžáku v Gaza City izraelskou armádou. „ČT nepracuje pro občany ČR, jak má uloženo ze zákona, ale pro palestinské teroristy a divné neziskovky,“ píše Cerman na svém blogu serveru Aktuálně.cz.

„ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček
Foto: Hans Štembera
Popisek: doc. PhDr. et Dr. phil. Ivo Cerman, Ph.D., historik
reklama

Veřejnoprávní televize podle historika nadržuje Palestincům, když Izrael staví do role zločince.

Konkrétně zmíněnou reportáž popsal svým diváckým pohledem:

„Po poledni zapneme našemu Pepovi televizní pohádku, a co nevidíme! Právě končí polední Zprávy 13.00–13.05 na ČT1 a my sledujeme podivnou reportáž o tom, jak bezcitná izraelská armáda sestřelila věžák v Gaza City.

Reportáž se soustředí na to, zda se podařilo zachránit lidi, samozřejmě že v roli zachránců jsou Palestinci, pracující pro režim hnutí Hamás, které vládne v pásmu Gazy. V roli zločince je opět Izrael. Ustaraný Palestinec pohlédne do kamery – a řekne, že neví, kolik lidí se ještě podaří zachránit. Teprve jaksi mimochodem zazní, že ve věžáku mělo kanceláře velení ‚vojenského křídla‘ Hamásu,“ popisuje Cerman.

K tomu důrazně připomíná, že ve věžáku, na který izraelská armáda zacílila, byla teroristická organizace Hamás. 

„Je snad Hamás nějaká drůbež? To si za 30 let od listopadu 1989 nedokázali za státní peníze v ČT zjistit, že výraz ‚military wing‘ znamená ‚ozbrojené složky‘? Je to výraz pro armádu, užívaný v případě armád takovýchto nestátních aktérů, jako je teroristická organizace Hamás,“ zdůraznil, že zde sídlilo vojenské velení Hamásu, které odtud řídilo útoky na izraelské civilisty.

V reportáži to však podle něj vyznělo, jako by na civilisty útočil úmyslně Izrael. „Obětí mezi civilisty je prý totiž mezi Palestinci více, jak zaznělo na začátku, zbytek ať si divák domyslí. Tedy z výsledku máme odvodit úmysl. Jim nedochází, že Hamás úmyslně umísťuje vojenské cíle mezi civilní objekty, aby docílil obětí mezi civilisty?“ pokládá řečnické otázky a připomíná, že při minulých válkách odpalovali rakety z místa před školou, nebo měli sklady zbraní uvnitř hustě obydlených čtvrtí.

Zároveň podotýká, že i když má ČT v Izraeli stálého zpravodaje Davida Borka, tuto reportáž očividně nedělal. „Nikde nebyl žádný mikrofon s logem ČT, nic, co by naznačovalo, že jde o dílo jejich reportéra. Bylo to převzato bůhví odkud,“ pokračuje historik.

Závěrem volá po zrušení tohoto média veřejné služby. „Pan generální ředitel nám místo věcného zpravodajství už od loňska vnucuje nechutné reklamy na porno dokument V síti. Sliboval dokonce záběry ‚penisů pedofilních predátorů‘, a dokonce i ‚červenou dírku‘. My ale chceme, aby veřejnoprávní televize sloužila občanům. Jestli to nejste ochoten dělat, tak to zrušme. Proč mít takovou veřejnoprávní televizi, která dělá víc škody než užitku? Zrušme Českou televizi,“ dodává Cerman na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

12:47 Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

„Přístup demobloku k dovolbě Rady ČT je skandální,“ říká publicista Pavel Černocký ohledně stále odd…