„Češi by neměli vystupovat z EU, ale počkat, až sama vyhnije,“ říká někdejší poslanec Eduard Vacek

12.06.2019 16:40 | Zprávy

Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval prozaika, básníka, publicistu, politika, disidenta, politického vězně a zakladatele patafyzického kolegia Eduarda Vacka.

„Češi by neměli vystupovat z EU, ale počkat, až sama vyhnije,“ říká někdejší poslanec Eduard Vacek
Foto: repro Youtube
Popisek: Eduard Vacek
„Dovolte mi nejdřív, abych vám popřál bodrý večer a hned na počátku vyjádřil soustrast s nedávným úmrtím velkého mystifikátora Alberta Marenčina, který byl pověřen vysokou funkcí regenta budoxologie pro Slovensko a přilehlé oblasti. Byl zodpovědnou osobou za šíření patafyziky. Jeho ztrátu pociťuji pro sebe jako velmi významnou, a zřejmě i pro mé kolegy patafyziky,“ uvedl host na začátku. 
 
Zřejmě jako většina posluchačů jsem vůbec netušil, o čem je řeč. Patafyzika? Co to je? Podle slovníku absurdistická, pseudovědecká a literární koncepce, jejíž podstata se vzpírá přímočaré definici. Tuto koncepci vytvořil francouzský spisovatel a literární experimentátor Alfred Jarry, autor slavného Krále Ubu. Koncepci patafyziky rozepsal ve fiktivní knize Podivuhodné postřehy a názory doktora Faustrolla, což je vlastně parodie na vědecké texty, kde si účelně pohrává s tradičními pojetími a interpretacemi reality. Součástí patafyziky je nadsázka a hlavně humor, kterým oplývá i Eduard Vacek.
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

A co jste pro zlevnění potravin udělali vy?

Myslím ODS, kterou hájíte, a která byly nejsilnější stranou v předchozí vládě, kdy cena potravin rostla ze všeho nejvíc? Vy teď říkáte, co je špatně, co se má udělat, ale proč jste to teda neudělali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vraždí děti a vy to chápete?!“ Blaha vyštval Vondru ze studia

22:50 „Vraždí děti a vy to chápete?!“ Blaha vyštval Vondru ze studia

Ostrá výměna názorů mezi europoslanci Ľubošem Blahou (Smer) a Alexandrem Vondrou (ODS) vyvrcholila v…