„Copak věděl důležitého?“ V den voleb nalezen šéf „Fialovy“ kampeličky. Mrtev

08.06.2024 21:30 | Monitoring

Bez známek života byl nalezen šéf kampeličky, v níž měl milionový podíl premiér Petr Fiala (ODS). Přestože předseda představenstva Podnikatelské družstevní záložny (PDZ) Robert Zelenka dle policie zemřel bez cizího zavinění, na sociálních sítích událost podnítila množství spekulací. „Copak asi Zelenka věděl tak důležitého?“ zaznívá například v diskusích a mnozí lidé poukazují i na úmrtí klíčových aktérů kauzy Dozimetr. „Pády z oken… Dozimetr, kampelička… Chápu, že jsme druzí za Ruskem,“ šíří se po sociálních sítích.

„Copak věděl důležitého?“ V den voleb nalezen šéf „Fialovy“ kampeličky. Mrtev
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

Policie pátrala po předsedovi představenstva Podnikatelské družstevní záložny (PDZ) od pátku, poté, co odjel se svým vozem a neozýval se rodině. „Vzhledem k tomu, že se pohřešovaný v poslední době potýká s psychickými obtížemi a má úzkostné stavy, nelze vyloučit, že může být v ohrožení života,“ psali policisté.

Policisté 49letého Roberta Zelenku, jenž měl trpět úzkostmi, později nalezli bez známek života. „Mohu říct, že v souvislosti s včerejším pátráním po pohřešovaném muži odvoláváme pátrání s tím, že muž byl bohužel nalezen bez známek života. Zemřel bez cizího zavinění, spáchal sebevraždu,“ uvedla v sobotu odpoledne mluvčí pražské policie Eva Kropáčová pro deník Echo24.

Kampelička, v níž byl Zelenka předsedou představenstva, se dostala do mediálního zájmu kvůli problémům, jako bylo porušení povinností při dohledu na možné praní špinavých peněz či její neexistující kontrolní a řídící systém, na což upozorňovala rovněž Česká národní banka (ČNB), jež v březnu zahájila vůči PDZ kroky směřující k odejmutí povolení působit jako družstevní záložna.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

22:35 Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

Donald Trump si jako kandidáta na viceprezidenta vybral senátora J. D. Vance, informuje AP news. Pod…