"Dědku, hele děláš to blbě". Miliardář odstoupil z Gazdíkovy kandidátky

24.08.2017 14:43 | Zprávy

Tři týdny byl miliardář Dalibor Dědek na kandidátce Starostů a nezávislých. Nyní se rozhodl, že z ní odstoupí. Zprávu přinesl server Seznam Zprávy.

"Dědku, hele děláš to blbě". Miliardář odstoupil z Gazdíkovy kandidátky
Foto: Archiv DD
Popisek: Miliardář a majitel firmy Jablotron Dalibor Dědek

„Můj sponzorský dar zůstává, budu STAN dál podporovat,“ uvedl byznysmen, jenž byl jedničkou kandidátky Starostů a nezávislých v Ústeckém kraji. Nyní se rozhodl na svůj post rezignovat. „V klidu jsem si uvědomil, že místo abych výrazně pomáhal, trošku škodím. Nemám problém si říct: Dědku, děláš to blbě, je potřeba na to jít od jiného lesa,“ řekl Dědek v exkluzivním rozhovoru pro Seznam Zprávy.

Se stranou, jejímž předsedou je Petr Gazdík, se však podle svých slov rozešel v dobrém. Vadilo mu například to, že se o něm hovořilo jako o druhém Andreji Babišovi. „Nemám tendence formovat lidi, aby dělali to, co Dědek říká,“ oponoval však v rozhovoru Dědek. „Signál ‚miliardář se dere po moci‘ na preferencích STANu tak asi moc nepřidal,“ dodal. Názorové rozpory se STANem však odmítá. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Filip Turek byl položen dotaz

kandidatura

Europoslancem jste se stal teprve nedávno a už kandidujete jinam? Nemyslíte, že když vám lidi dali důvěru, že byste se měl nejdříve předvést a ne pendlovat sem - tam? O co vám vlastně jde?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foldyna na zahraničí, Ševčík povede školství, vymyslela ODS. Jenže „ministři“ se ozvali

4:44 Foldyna na zahraničí, Ševčík povede školství, vymyslela ODS. Jenže „ministři“ se ozvali

ODS varuje před povolební koalicí SPD a dalších subjektů, se kterými kandiduje, s hnutím ANO. A rovn…