„Dolínek stál u kopírky, nosil papíry a Poche u velkýho stolu kšeftoval a rozděloval. Byla tam fronta podnikatelů. Přesně vám to popíšu." Šokující svědectví z pražského magistrátu

05.09.2018 12:21

Na redakci ParlamentníchListů.cz se v poslední době obrátila celá řada politiků a podnikatelů, kteří mají osobní zkušenost s Miroslavem Pochem. Jde zejména o oblast dopravních staveb, která europoslanci zřejmě způsobí největší problémy. Krom toho naší redakci popsalo hned několik dnes již legendárních politiků situace, které na pražském magistrátu s Miroslavem Pochem zažili. Na jednu stranu se nad tím možná pousmějete, na stranu druhou jde o velice zásadní svědectví, které jen dokresluje neochotu Andreje Babiše tohoto sociálního demokrata usadit na významný post v kabinetu.

„Dolínek stál u kopírky, nosil papíry a Poche u velkýho stolu kšeftoval a rozděloval. Byla tam fronta podnikatelů. Přesně vám to popíšu." Šokující svědectví z pražského magistrátu
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Miroslav Poche
reklama

„Bylo to někdy v roce 2010, co si pamatuju. Mirek byl tehdy ještě normální a chtěl jenom prachy. Nevím, co se s ním v Bruselu stalo, že najednou začal adorovat Marksovou a Dienstbiera, kteří vždycky byli totální bizár,“ sdělil naší redakci renomovaný člen ČSSD. S europoslancem Pochem podle vlastních slov obchodoval taky. „Mirek slovo držel, řešil jenom prachy, nic jiného, takže to fungovalo. Teďka nevím, co se s ním stalo, co ho tak změnilo, že začal fušovat do světového řádu a podobně. Takto ho naprosto nepoznávám, takhle ho neznám,“ doplnil.

Navrch pro ParlamentníListy.cz ještě dokreslil, jak podobné „obchodní“ schůzky probíhaly. „To vůbec nebylo někde ve sklepě, jako mají teďka na Žižkově, kam se chodí. To se dělalo normálně na magistrátu, kde měli Petr s Mirkem kancelář. Myslím Dolínka. Aspoň si nějak pamatuju, že to měli společně,“ dodává.

Anketa

Chcete, aby byl Miroslav Poche nakonec ministrem zahraničí?

2%
98%
hlasovalo: 18871 lidí
Připomeňme, že v roce 2010 byl Petr Dolínek radním, Miroslav Poche zastupitelem na pražském magistrátu, oba za socdem.

„Hlavní slovo měl mít samozřejmě Petr, ale to jako vůbec tak nebylo. Petr stál u kopírky, nosil podklady Pochemu, ten řešil prachy, tam byla normálně fronta podnikatelů, přičemž Mirek byl řadový zastupitel, to je na tom nejvtipnější, on neměl žádný mandát. To vám řekne hodně lidí, není to nic nového. Jak se to naučil u Béma, včetně řvaní na lidi, tak to pak dělal sám,“ doplnil náš zdroj, který si ovšem nepřál být jmenován.

Závěrem ještě jednou zopakoval, že počítání peněz vždy bylo silnou stránkou europoslance. „Slovo držel, v mém případě vždy. Proč se teď staví do té role, ve které je, tomu lidsky nerozumím. Kdysi s Karlem Březinou byli fakt chytrý kluci, v socdem takových moc nebylo,“ uzavřel.

Autory článku lze kontaktovat na emailu T.Novy@ParlamentniListy.cz a B.Richterova@ParlamentniListy.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: B. Richterová a T. A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

11:57 Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

Očkování nemá stoprocentní účinnost. Přesvědčil se o tom bohužel senior na Jablonecku, který i po oč…