„Dřív se izolovali nemocní. Teď zdraví!“ Václav Klaus st. rozpálil Staromák

10.01.2021 15:27

Jako vrchol nedělní demonstrace proti vládním opatřením s výzvou „Otevřete Česko“ promluvil na Staroměstském náměstí bývalý český prezident Václav Klaus. Podle něj musí skončit diktát a vláda musí s občany navázat dialog.

„Dřív se izolovali nemocní. Teď zdraví!“ Václav Klaus st. rozpálil Staromák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti vládním opatřením na Staroměstském náměstí

„Přišel jsem hlavně proto, abych vyjádřil bezvýhradnou podporu,“ pozdravil. „Chceme sdělit naší vládě jasně a jednoznačně, že už toho bylo dost. Bylo dost všech zákazů a příkazů, které zásadním způsobem poškozují naše životy,“ pokračoval.

Jako politik vždy preferoval akce politické. Ale protože ty nepřicházejí, musejí přijít ke slovu občanské akce, a proto přišel na demonstraci.

„Věřím, že někdo poslouchá, co tady teď říkáme,“ pokračoval Klaus.

Toho Ministerstvo zdravotnictví označilo za jednoho ze dvou hlavních dezinformátorů. „Nejsem žádný dezinformátor. Pouze se snažím dívat s otevřenýma očima kolem sebe. A to, co vidím, je v totálním nesouhlasu s tím, jak to vidí vláda a její takzvaní experti,“ pokračoval Klaus. Uznal, že stejně postupují i jiné vlády kolem nás.

„Ty zákazy nejsou úspěšné. Koronavirus si dělá, co chce, bez ohledu na to, jak hlasitě ten pes ministra Blatného štěká. V tom ty vládní zásahy účinné nejsou. Ale mají zničující dopad na naši ekonomiku, na naše finance a i na duši našeho národa,“ pokračoval Klaus.

Vláda podle něj postrádá osobnosti, které by se tomu dokázaly postavit. A tragické je, že nejsou ani v oficiální opozici. „Takoví lidé jsou tady, na Staroměstském náměstí,“ dodal Klaus.

Vždy se izolovali nemocní. „Nyní poprvé v historii jsou izolováni zdraví,“ kroutil hlavou prezident.

„Teď nám slibují, že všechno vyřeší nějaká zásadní vakcína. Myslím, že je třeba říci, že žádná zázračná vakcína neexistuje,“ pokračoval.

Kdo se chce nechat očkovat, může se nechat. Ale očkování nesmí být povinné. Václav Klaus, ač je v rizikovém věku, se očkovat nenechá.

„Je naprosto jasné, že je třeba zahájit dialog mezi vládou a veřejností. Musí skončit jednostranný diktát,“ rozloučil se druhý český prezident.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

17:28 Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

Senátor Václav Láska (SEN21) se podivuje nad jednáním předsedy SPD Tomia Okamury, který podal předža…