„Elektronická tužka“ Prymuly u videa z domácí párty: Přesně tohle je problém

20.10.2020 15:29

Ministr zdravotnictví Roman Prymula se chytá za hlavu. Dostalo se k němu totiž video z jedné domácí párty, na kterou pořadatel pozval více než 50 lidí. "Tak přesně tohle je ten problém," říká Prymula k videu bavících se mladých lidí.

„Elektronická tužka“ Prymuly u videa z domácí párty: Přesně tohle je problém
Foto: Repro ČT
Popisek: Ministr zdravotnictví Roman Prymula
reklama

https://t.co/wG2m8zvPUW pic.twitter.com/hqJEsswA6P

— Roman Prymula (@profesorPrymula) October 20, 2020

Z videa, které koluje po sociálních sítích, je patrné, že se hygienická ani bezpečnostní pravidla na párty nedodržovala. Lidé jsou bez roušek, hudba hraje, účastníci párty tancují. A na Prymulově twitterovém profilu se pod jeho sdílením objevily mnohé reakce. 

"A kolikpak debilů bude tady?" opáčil první diskutující a poukázal na oslavy na 28. října na Pražském hradě, kde by si právě Prymula i v době nouzového stavu měl převzít státní vyznamenání za zvládnutí první vlny.

"Dokud nezavedete za takové jednání vysoké pokuty nebo i vězení, lidi na to budou kašlat. Většina slyší pouze na peníze. Nenosíš roušku? 5000 pokuta. Účastníš se nelegální party? 2 měsíce natvrdo. A všichni by najednou byli ohleduplní," míní další diskutérka.

Jiní však poukazují na to, jak někteří z ředitelů nemocnic, kteří stáli za Prymulou při jeho projevu k národu, neměli v době příprav nasazené roušky.

"Osobně bych toto řešil úplně jinak. Chceš jít na párty? Jdi. Chceš jet na dovču? Jeď. Nikomu bych nic nezakazoval, ale jak by přišel s brekem, že má covid-19, ok, tak si to ale zaplať sám, tu léčbu. Když jsi debil, tak plať. Ono by to pak každého přešlo, když by musel vyšpulit money," podotkl další pisatel. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …