„Epstein jen Billovi půjčoval letadlo.“ Clintonovi u výslechu kvůli stovkám záznamů

26.02.2026 11:05 | Zprávy
autor: Miloš Polák

Nejdřív se tvrdě bránili, ale nakonec změnili názor. Manželé Clintonovi budou ve čtvrtek a v pátek vypovídat před zákonodárci o kauze Epstein. Prostřednictvím videohovoru. Oba budou vypovídat pod přísahou. Clintonová se ke kauze znovu vyjádřila i do médií.

„Epstein jen Billovi půjčoval letadlo.“ Clintonovi u výslechu kvůli stovkám záznamů
Foto: screen YouTube
Popisek: Hillary Clintonová a Petr Macinka na Mnichovské bezpečnostní konferenci

Hillary Clintonová po čase upoutala pozornost českého publika diskusí s českým ministrem zahraničí na Mnichovské bezpečnostní konferenci Petrem Macinkou (Motoristé). Jejich slovní střet zaznamenali i voliči ve Spojených státech.

Teď manžele Clintonovy čeká jiné povídání. Ve čtvrtek a v pátek budou před americkými zákonodárci vypovídat v kauze Jeffreyho Epsteina. Prostřednictvím videohovoru. Clintonová promluví jako první během čtvrtku, její manžel a bývalý prezident Bill Clinton dostane prostor v pátek. Oba budou vypovídat pod přísahou. Slyšení bude neveřejné.

Jméno a fotografie bývalého prezidenta se objevují ve spisech v případu sexuálního predátora Jeffreyho Epsteina, který zemřel v roce 2019. Bývalý nájemník Bílého domu popírá veškerá obvinění související s jeho spojením s Epsteinem.

Kauza Jeffreyho Epsteina vyvolala pozornost takřka všech světových médií. Hillary Clintonová o kauze promluvila mimo jiné i ve vysílání německé veřejnoprávní televize ARD. V talk show Maischberger popřela jakékoli osobní spojení s Epsteinem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Novele zákona o opatrovnictví

Tvrdíte, že jsou proti změny legislativy jak dětský ombudsman i advokátní komora. Jak proti ní může být dětský ombudsman? Proč a k čemu tedy je, když nestojí na straně dětí? A proč jsou proti advokáti? Obecně nechápu, proč je někdo proti, když je prokazatelné, že je změna potřeba, aby tu zbytečně ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Stručně a jasně: Mnohé "celebrity" tzv. demokratického Západu jsou ve skutečnosti úchylní a bohužel nedotknutelní zločinci, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseFilipes , 26.02.2026 13:13:57
Proč mě to na pokryteckém, křiváckém, veskrze intrikánském a predátorském Západě, kde peníze jsou vždy na prvním místě, už vůbec nepřekvapuje ? Protože to tak dělají už velmi dlouho. Z takových "elit" musí každý slušný člověk jen zvracet. Problém je v tom, že mnozí z nich zásadně ovlivňují naše životy, protože mají velkou či dokonce obrovskou moc. V 21. století je toto neuvěřitelné. To není pouze chyba zločinného systému, ale i fatální chyba miliónů naivních, pasivních a nemyslících ovčanů, kteří již zcela rezignovali na změny k lepšímu a nekonečné reformy (v Česku rozumějte tunely především pravicujících soukmenovců ).

|  5 |  0

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: Co Rychetský zničil, Baxa dorazil

20:00 Ivan Hoffman: Co Rychetský zničil, Baxa dorazil

POHLED IVANA HOFFMANA Dnes už si to někteří nedovedou představit, ale kdysi byl brněnský Ústavní sou…