Exministr z ČSSD vypráskal ,,české loutky USA"

21.05.2014 13:52

Zvát na naše území cizí vojska a v blízkosti ruských hranic budovat nové vojenské základny je velmi nebezpečné. Základny by se staly prvním cílem ruského útoku, který by nastal v případě, jakmile by „popichování“ Ruska přesáhlo únosnou míru. Proto z obavy ze vzniku války je nutné cizí vojska na našem území odmítnout. Přesvědčen je o tom bývalý sociálnědemokratický ministr zdravotnictví Ivan David, který v souvislosti s tím informoval ParlamentníListy.cz o demonstraci, na které aktivisté odmítnou umístění cizích vojsk na našem území a která je plánována na čtvrtek 29. května. Proběhne v Praze na Ovocném trhu od pěti hodin odpoledne.

 Exministr z ČSSD vypráskal ,,české loutky USA"
Foto: ivandavid.cz
Popisek: Bývalý ministr zdravotnictví Ivan David

Podle Davida Rusko nemá zájem na válce s evropskými státy. „Není nakonec pro Rusko mnohem efektivnější v klidu obchodovat a inkasovat platby přece jen zvyšující životní úroveň i při přetrvávající relativní bídě?“ pokládá si exministr řečnickou otázku a podotýká, že náklady spojené s takovou válkou by pro Rusko byly mnohem větší než možné zisky.

Exministr soudí, že naopak válku chtějí Spojené státy americké, které prý nemají času nazbyt. „Protože Rusko a Čína sílí vojensky, ekonomicky a tedy i politicky. Budování základen v blízkosti ruských hranic a vojenská cvičení tamtéž se už nebezpečně blíží onomu popichování nožem,“ píše David a při vysvětlování nezapře svoji profesi psychiatra: „Každý ze svých osobních zkušeností ví, že při stupňovaných provokacích nakonec druhá strana nemůže nejednat. Můžete snést nadávky a nechat na sebe plivat, můžete i vydržet mírné okopávání kotníků, ale je těžké se vyhnout protiakci, pokud vás někdo popichuje nožem,“ uvedl.

Celý článek Ivana Davida:

Už zase dočasné umístění vojsk? Pro koho hrozba?

Představitelé státu projevili velké pochopení pro další dočasné umístění cizích vojsk aniž by na ně bylo naléháno vojsky již vstoupenými . Političtí aktivisté chystající na čtvrtek 29. na pátou hodinu na Ovocný trh v Praze demonstraci, jsou proti.

Součástí psychologické přípravy války ve studené i horké fázi je vytváření pocitu ohrožení. Občané České republiky by se v souladu s probíhající psychologickou přípravou měli bát napadení ze strany Ruské federace. Nabídka oblastí ohrožení ze strany některých médií má zahrnovat vojenskou agresi i vážné hospodářské problémy. Proto se tají, že hlavním náhradním zdrojem ruského plynu je ruský plyn (ovšem neputující přes Ukrajinu). Problémem této propagandy je skutečnost, že trochu přemýšlivějící jedinci si umějí těžko představit motivy vojenského útoku ze strany Ruské federace. Co by tím Rusko mohlo získat? Co by tím ztratilo? Není nakonec pro Rusko mnohem efektivnější v klidu obchodovat a inkasovat platby přece jen zvyšující životní úroveň i při přetrvávající relativní bídě a mnoha dalšími problémy (mohu potvrdit, byl jsem v Rusku vloni a hovořil s mnoha lidmi). Je jasné, že náklady by pro Rusko byly mnohem větší než možné zisky. Evropa by nebyla stranou konfliktu, Evropa je rukojmím. V současné době je rukojmím USA. Evropa (zejména východní) je potenciálním bojištěm, pokud by se stala možným nástupním prostorem k možnému útoku na Rusko.

Provokace se budou stupňovat

Zdá se, že právě takový útok má být vyprovokován. Představitelé Ruské federace jistě nejednají impulzivně. Právě proto může být obtížné vyprovokovat vojenskou akci Ruska. A protože by to bylo obtížné, asi nebudou stačit urážky a silná prohlášení. Rusko uhájilo svoji vojenskou přítomnost v Sýrii, odkud je měla vypudit aktivita západem podporovaných protivládních sil a pravděpodobně chystaná intervence. Uhájilo i základnu na Krymu, z níž mělo být vypuzeno "Majdanem". Má-li být Rusko vyprovokováno k vojenské akci, bude to chtít Rusko ohrožovat jako v uvedených případech - bezprostředně. Každý ze svých osobních zkušeností ví, že při stupňovaných provokacích nakonec druhá strana nemůže nejednat. Můžete snést nadávky a nechat na sebe plivat, můžete i vydržet mírné okopávání kotníků, ale je těžké se vyhnout protiakci pokud vás někdo popichuje nožem.

Nechceme americkou válku v Evropě

Je zřejmé, že Spojené státy americké válku chtějí a nemají času nazbyt, protože Rusko a Čína sílí vojensky, ekonomicky a tedy i politicky. Budování základen v blízkosti ruských hranic a vojenská cvičení tamtéž se už nebezpečně blíží onomu popichování nožem.

Situace se nebezpečně blíží bodu v němž Rusko nebude mít v Evropě zásadní ekonomické zájmy. Taková situace je nepříjemná pro Rusko ale nebezpečná pro Evropu, zatímco USA působí z bezpečné vzdálenosti.

Vojenské základny na území bezporstředně sousedícím s Ruskou federací budou prvním cílem, jakmile popichování přesáhne únosnou míru. K útoku na základny má Rusko prostředky, sousední země nemají prostředky k obraně, vzdálenost je příliš krátká.

Kdyby ne pro lásku k míru a kvůli touze po životě v míru, pak aspoň z oprávněné obavy z války a ohrožení životů je nutné cizí vojska na našem území odmítnout. Je naléhavým úkolem zabránit místním loutkám USA v součinnosti. Občané by se měli bát neprotestovat. Rusko samo nezaútočí, ale my se rozhodně neubráníme.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

10:33 Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

DOKUMENT Radovan Vávra, nominant TOP 09 do společnosti ČEZ, vyklízí bitevní pole. Už před týdnem jsm…