„Fandíme vám. Je to borec!“ Babiš byl na autogramiádě v obležení přiznivců. Pak ale vystoupil jeho odpůrce

26.08.2017 19:25

REPORTÁŽ Na agrosalon Země živitelka zavítal i předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Pro Parlamentnilisty.cz se vyjádřil ke slovům Bohuslava Sobotky na adresu Miloše Zemana a prezidentského křesla. Ještě než prošel mezi stánky, podepisoval před areálem výstaviště svou knihu O čem sním, když náhodou spím. Za Babišem přišly doslova stovky lidí, většinou jeho podporovatelů. „Děkuji vám, moc vám děkuji,“ opakoval Andrej Babiš, na kterého čekal i jeden odpůrce.

„Fandíme vám. Je to borec!“ Babiš byl na autogramiádě v obležení přiznivců. Pak ale vystoupil jeho odpůrce
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš na Agrosalonu Země živitelka
reklama

Babišovi příznivci utvořili u stánku, kde jejich oblíbený politik podepisoval svou knihu, dlouhou frontu. Na podpis jim nevadilo čekat ani ve více než třicetistupňovém parnu. „Jsem na tu knížku zvědavá. Fandím vám, pane Babiši,“ řekla jedna z Babišových obdivovatelek, která si nechala podepsat hned dvě knihy. „Děkuji vám, vážím si toho,“ děkoval Andrej Babiš svým příznivcům, kteří mu vyjadřovali slova podpory nejen pro blížící se volby, ale i ohledně kauzy kolem Čapího hnízda. Odpověděl i na dotaz jednoho čekatele na podpis, který se v kontextu s jeho knihou zeptal, o čem sní, když nespí. „Jak jsem si pos... život, že jsem šel do politiky,“ odpověděl smutně Andrej Babiš.

„Mně vadí, že když pan Babiš kandidoval, tak žádné Čapí hnízdo nevadilo, ale teď to vadí. To je podle mě trapné,“ zmínilla Milada Farkašová z Humpolce. A k tomu řekla další žena ze stejné části republiky: „Mám podobný názor. Že vždycky, když o něco jde, tak se na někoho něco nového zrovna objeví. Koho chtějí prostě zlikvidovat, tak si na něj něco najdou,“ přidala se i Zdena Ždimerová.

„Já jsem pana Babiše brala vždy dobře, protože jsem si říkala, že je to jediný politik, který už je za vodou, který má spoustu majetku a financí, nejde tam kvůli zbohatnutí,“ pravila návštěvnice agrosalonu.

Podporovatele měl Andrej Babiš i v řadách obyvatel Českých Budějovic. „Pan Babiš nás osobně i v centru zdravotně postižených už dříve navštívil. Podpořil naše handicapované sportovce a jsme mu nesmírně zavázáni, pro nás je to borec,“ řekla Jana Smékalová z Českých Budějovic, a dodala s úsměvem: „My jsme úplně hotoví z něho.“

Končím kvůli Babišovi

Mezi Babišovými příznivci se objevil i odpůrce předsedy hnutí ANO. A ten si rozhodně nebral servítky a slovně na Andreje Babiše zaútočil přímo při podepisování knih slovy o zlodějích. „Nesouhlasím s ním. Nejvíc mi vadí, že zloděj, který tady rozkrádá republiku, tady rozdává věci lidem. Lidi to žerou, samozřejmě, vesnice jsou vykradený, hospody zavřený, krámy zavřený. To mi vadí,“ řekl Roman Šlehover.

Dodal, že on sám v hospodě končí. „Kvůli panu Babišovi. Mám tři zaměstnání a v jednom kvůli němu končím. Tam jsou náklady takové už na té vesnici, že jsou neúnosné vůbec k tomu pokračovat v této činnosti na venkově,“ uvedl Roman Šlehover z Plzeňska.

Sobotkovy a Zemanovy nevyrovnané účty

Andrej Babiš se na agrosalonu pro Parlamentnilisty.cz vyjádřil i ke slovům premiéra Bohuslava Sobotky, který pro rakouský tisk řekl, že Miloš Zeman podle něj svůj prezidentský mandát pro příští volební období neobhájí. „Já to snad ani nechci komentovat. Myslím, že kandidátů na prezidenta je tolik, že se v tom člověk ztrácí. Takže já bych to nechal na lidech. Lidi si určitě rozhodnou podle sebe a zvolí si určitě správnou osobu,“ řekl Andrej Babiš. Odpověděl i na to, co si myslí o tom, že se český premiér takto pro zahraniční tisk vyjadřuje o českém prezidentovi. „Tak pan prezident a pan premiér mají takové nevyrovnané účty z minulosti, takže oni se tak navzájem vyjadřují. Takže to je jejich problém,“ míní předseda hnutí ANO.

Těšili jsme se na Zemana

Andrej Babiš v souvislosti s agrosalonem Země živitelka  zavzpomínal i právě i na Miloše Zemana a jeho návštěvu této mezinárodní výstavy. „Když jsem založil Agrofert, tak jsme tady také měli stánek a dobře si pamatuji, jak jsme strašně toužili, aby ten politik, který sem přijel, k nám přišel,“ řekl se smíchem Andrej Babiš. A dodal: „Vím, že v roce 1998 jsme strašně bojovali, aby náš stánek navštívil pan premiér Zeman a ještě jsme na poslední chvíli sháněli becherovku,“ usmíval se při této vzpomínce Andrej Babiš. „No tak byl to pro nás takový zážitek. Přišel, byl tam chvíli s delegací a zase odešel,“ dodal Andrej Babiš.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: David Hora
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček řekl, jak to chodilo za Šabatové. A s čím asi zatočí

14:50 Křeček řekl, jak to chodilo za Šabatové. A s čím asi zatočí

Nového ombudsmana Stanislava Křečka je stále plný mediální prostor. Interview s ním nabídl i server …