„H*vnomet.“ Pavel, či Nerudová? Začíná být zle

04.12.2022 19:19 | Ze sítí

Česko-švýcarský podnikatel Jiří Lobkowicz, jenž v minulosti vyjádřil podporu prezidentskému kandidátovi Petru Pavlovi, se na sociálních sítích vyjádřil také k ekonomce a prezidentské kandidátce Danuši Nerudové. Pro ni na rozdíl od Pavla slova chvály od Lobkowicze nezazněla. A právě nad tím si povzdychl podnikatel Tomáš Čupr. „Já tu nebojuju ani za jednoho kandidáta, ale proti demagogickému hovnometu,“ poznamenal mimo jiné ke svému příspěvku.

„H*vnomet.“ Pavel, či Nerudová? Začíná být zle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová

„O Danu Nerudovou se ‚starají‘ konzultanti, PR agentura a její klan. Autenticita je nulová. Neustále sype své povrchní ekonomické znalosti jako zoufalé koření na špatné jídlo. Její profesní politická nenaplněnost či neúplnost je podle mého pocitu cítit v každém okamžiku její kampaně,“ poznamenal Lobkowicz k prezidentské kandidátce.

„Zatímco PP si po večerech googluje, ‚jak se dělá kampaň‘, píše sám do médií, na svůj telefon točí videa a každé slovo v jeho projevech a debatách je čistě z jeho hlavy. Jen ať je jasno, já tu nebojuju ani za jednoho kandidáta, ale proti demagogickému hovnometu,“ odvětil v diskusi podnikatel Tomáš Čupr.

„Mám obavy, když mi si tady budeme navzájem dehonestovat kandidáty, tak na tom může vydělat jediná osoba. Ano, Babiš. Tak nechme toho, volme, kdo je nám bližší, ale hlavně v druhém kole volme zase. Děkuji,“ odvětil další z diskutérů.

Jiří Lobkowicz vyjádřil před pár dny podporu Petru Pavlovi. Podle Lobkowiczových slov navštívil zámek Mělník, kde mu právě česko-švýcarský podnikatel vyjádřil slova uznání. 

„Dnes přijel na návštěvu na zámek Mělník generál Petr Pavel s manželkou Evou a já jsem mu oficiálně vyjádřil podporu, aby se stal příštím prezidentem České republiky. Naše země potřebuje jako hlavu státu silného a klidného člověka,“ napsal koncem listopadu Jiří Lobkowicz z mělnického zámku.

V minulosti, před senátními volbami, se podnikatel vyjádřil také k Andreji Babišovi (ANO), ale tam rozhodně nechválil. Tehdy totiž Babiš podpořil ve druhém kole senátních voleb kandidáta Dědečka (ANO) a hanil jeho soupeře Tomáše Czernina (TOP 09).

„Náš kandidát do Senátu Jaromír Dědeček byl první, který našel odvahu tady v regionu upozornit třeba na to, že jeho protikandidát Tomáš Czernin pobírá téměř stomilionové dotace od státu. Czernin je kamarád Markéty Pekarové Adamové, která lidem radí, aby si vzali teplý svetr, místo toho, aby zastropovali elektřinu. Byl to Czernin, který jako současný senátor s klidem přihlížel ke zdražování energií. Byl to on, který přihlížel, jak kvůli nečinnosti vlády firmy propouštějí lidi. A podle všeho byl to také on, který zatajoval i to, že ona slibovaná pomoc vlády lidem a firmám bude ve skutečnosti jiná, než slibovali před komunálními volbami,“ zdůraznil tehdy Andrej Babiš s prosbou, aby lidé dali hlas Jaromíru Dědečkovi.

Czernina se v reakci na Babišova slova zastal právě česko-švýcarský politik a finančník Jiří Lobkowicz, pocházející z knížecí mělnicko-hořínské větve rodu Lobkoviczů.

„Pane Babiši, zatímco vaše rodina stále skákala po stromech, jedli banány a navzájem si čichali k zadku, rodina Czerninů téměř deset století chránila tuto zemi před debily, jako jste vy,“ nebral si Lobkowicz na Babiše servítky.

První kolo prezidentské volby by v listopadu podle modelu agentury Ipsos vyhrál předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš s 29,7 procenta. O druhé místo by bojovali generál Petr Pavel se ziskem 25,3 procenta a ekonomka Danuše Nerudová s 25 procenty. Výsledky listopadového průzkumu agentura poskytla před pár dny ČTK. Proti jejímu říjnovému průzkumu Babiš v preferencích předstihl Pavla a kromě bývalého premiéra si od října polepšila také Nerudová, která se dostala v preferencích těsně za Pavla.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Může si za to sám... „Humánní“ a mravně nadřazený tábor se tento týden předvedl v plné kráse

7:30 Může si za to sám... „Humánní“ a mravně nadřazený tábor se tento týden předvedl v plné kráse

TÝDEN V MÉDIÍCH Pokrytectví rádoby chlapáků v politice, ať už jde o předsedu vlády nebo o kandidáta …