„Naší rolí je lidi spojovat,“ brání předseda Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach případnou účast ruských a běloruských sportovců na Olympijských hrách 2024 v Paříži.
Je správné uvažovat o tom, že čtyřicátníci půjdou do důchodu v 68 letech?Anketa
Návrh Bach podporuje tvrzením, že respektovat by se měla lidská práva všech sportovců. Ostatně z důvodu doporučení odborníků na lidská práva OSN, kteří jsou toho názoru, že omezování účasti sportovců pouze kvůli jejich národnosti je diskriminací, změnil MOV své stanovisko a vyrukoval s tímto návrhem. Kvalifikace ruských a běloruských sportovců by mohla probíhat prostřednictvím soutěží v Asii.
„Z lidského pohledu můžeme chápat jejich reakce, sdílíme jejich utrpení. Všechny ukrajinské sportovce můžeme ujistit, že jsme s nimi solidární a že jejich komentáře bereme velmi, velmi vážně v úvahu,“ komentuje Bach negativní reakce některých ukrajinských sportovců, kteří s účastí ruských sportovců na hrách 2024 nesouhlasí. Patří mezi ně například lyžař Ivan Kovbasnjuk, výškařka Jaroslava Mahučichová či tenistka Elina Svitolinová.
Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: luk
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.