„Já, já, já. Tohle všechno jsem udělal já.“ Babiš schytal další výsměch ze sjezdu ČSSD

2. 3. 2019 15:55

„Jsem přesvědčen, že dnes v Hradci Králové se píšou novodobé dějiny České strany sociálně demokratické,“ řekl první místopředseda ČSSD Roman Onderka. Během jednoho dne ČSSD totiž dokázala zvolit čtyři místopředsedy a nové tváře. Pro ParlamentníListy.cz také řekl, že se mu splnilo přání, aby ve vedení strany byly zastoupeny různé názory.

„Já, já, já. Tohle všechno jsem udělal já.“ Babiš schytal další výsměch ze sjezdu ČSSD
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Roman Onderka a Jan Hamáček- nový vedoucí tandem ČSSD
reklama

„Mám pocit, že mě delegáti sjezdu vyslyšeli. Přál jsem si, aby v novém vedení sociální demokracie byli různí lidé, aby se tam objevila mladá krev, aby se tam objevili lidé, které můžeme prezentovat v celé šíři levicového spektra od leva až po střed. A to se událo,“ vysvětlil Onderka. Na dotaz redakce, zda to nebude bránit jednotnosti v posledních letech roztříštěné ČSSD odvětil, že každý novinář, který byl na sjezdu, si musel všimnout velkého posunu. On i Jan Hamáček dostali silný mandát.

„Lidé si všimli, že i když na některé věci nemusíme mít stejný názor, umíme spolu vše vykomunikovat a poslední tři měsíce to bylo evidentní. Když se podíváte, tak jsme během jednoho dne dokázali zvolit čtyři místopředsedy a nové tváře. Takže jsem opravdu přesvědčen, že se dnes v Hradci Králové píšou novodobé dějiny České strany sociálně demokratické,“ sdělil Roman Onderka. Zároveň podotkl, že nečeká vystřelení ČSSD v průzkumech do výšin minulosti, protože úspěch závisí na práci: „Každý bude muset věnovat úsilí a volný času tomu, abychom sociální demokracii zase posunuli a abychom získali ztracenou důvěru u voličů v České republice, a myslím, že se nám to podaří.“

Fotogalerie: - Sjezd ČSSD 2019

Jan Hamáček hovoří k delegátům sjezdu ČSSD
Delegáti  sjezdu ČSSD
Jaroslav Foldyna mezi delegáty sjezdu ČSSD
Prezident Miloš Zeman hovoří na sjezdu ČSSD, sledu...
Vystoupení prezidenta Zemana na sjezdu ČSSD
Jaroslav Foldyna na sjezdu ČSSD

A co říká místopředseda na to, že vyhlášené úspěchy ČSSD prohlašuje premiér a koaliční partner za své? Bylo prý za poslední období v České republice zvykem, že vždy vystoupil Andrej Babiš před média a řekl: „Tohle, tohle, tohle jsem všechno udělal. Já, já, já. Včera se stalo něco jiného. Včera sociální demokracie přišla před média a řekla: Tohle jsme udělali my. A Andrej Babiš na to musel po dlouhé době reagovat. Lépe řečeno nemusel, ale on to nevydrží. Z toho pohledu to vidím pozitivní. To, že si připisuje zásluhy… víte lidé fakt nejsou hloupí. Na internetu je dost kvalitních informací, aby se k nim dostali. Já věřím selskému rozumu, já věřím tomu, že občané dokážou prohlédnout, kdo mluví pravdu a kdo jen mlží,“ uzavřel Onderka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Zuzana Koulová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

13:26 Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

Socha maršála Koněva je pryč a poslanec Jaroslav Foldyna se zlobí. Přesun pomníku z veřejného prostr…