„Jak plynování Židů.“ Scéna ve škole kvůli rouškám. Utnula to policie

15. 4. 2021 14:50

Návrat školáků zaktivizoval Janu Peterkovou, která si šla vyzkoušet svůj vyargumentovaný postup protlačení dítěte do školy bez respirátoru a bez testu. Znovu tvrdila, že povinnost mít respirátor na ústech se rovná genocidě a ve škole prý nenechávají děti ani chvíli dýchat bez nich. „Toto, co tady sleduju, to už se ničím neliší od plynování Židů,“ nebála se drsných přirovnání. A pak na scénu nastoupili ředitel školy a policie. Peterková oznámila, že chce, aby policie vzala Babiše a Hamáčka do vazby. Ale trestní oznámení míří na ní.

„Jak plynování Židů.“ Scéna ve škole kvůli rouškám. Utnula to policie
Foto: Repro Facebook
Popisek: Policie zasahuje proti neorouškovaným aktivistům před školou
reklama

Nedávno se část školáků vrátila do tříd. A s nimi i známá aktivistka a svolávačka demonstrací, Jana Peterková. Do školy doprovázela dítě jednoho ze svých přívrženců. A dožadovala se potvrzení, že „ho nebudete testovat a nebude mít respirátor“. V kanceláři, kde se potvrzení dožadovala, jí ho však vystavit nechtěli, žádala tedy, aby byla odkázána na někoho, kdo tak učiní. A tak spolu s otcem dítěte, který ji doprovázel, čekali na ředitele školy.

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16257 lidí

Peterková pak na své fanoušky apelovala, že děti mají do školy vodit a neřešit situaci přes e-mailovou komunikaci. Dítě podle ní má zaručené právo, aby bylo vpuštěno do své třídy „bez diskriminace“. Což se prý vztahuje i na zdravotní omezení. O tom, že dítě není způsobilé ke školní docházce dle Peterkové rozhoduje lékař, nikdo jiný, tedy ani nikdo jiný prý nemá právo dítě vyšetřovat, zvláště ne školští pracovníci.

Od přítomných dětí vyzvídala, zda musí mít respirátor pořád, zda si ho mohou sundat a zda ho musí nosit i na záchodě. „Respirátor ale smí být na puse jenom 75 minut. Máte pak právo se volně nadýchat na zahradě? Ne?“ hrozila se aktivistka. V ČR se podle ní „odehrává genocida“. Od dalšího dítěte se dozvěděla, že ven, kde si mohou respirátor sundat, se děti dostanou až po pěti hodinách. „A můžeš třeba, když se potřebuješ nadechnout, když jdeš sám po chodbě, si to sundat? Dovolí ti to? Ne? Dobře. Tak se běž vyčůrat,“ propustila s povzdechem svého dětského svědka.

„Toto, co tady sleduju, to už se ničím neliší od plynování Židů,“ nebrala si v přirovnáních servítky Peterková a dodala, že skutečně nepřehání. „Odvezli je tam a zplynovali je za hodinu. Tady nás chtějí postupně zlikvidovat a spáchat na nás genocidu. Postupně,“ pravila a dodala, že i výrobce uvádí, že po 75 minutách by se měl člověk v respirátoru nadýchat čerstvého vzduchu a že se jedná o pomůcky, které nejsou primárně určené k ochraně před viry.

Hrozila se, že když se děti budou samy testovat nebo tento úkon budou dělat družinářky, tak se budou „samy operovat kružítkem a gumou“. Efekty respirátorů na vyvíjející se organismus nejsou prý odzkoušené. „Tohle je normální genocida. Židy zplynovali aspoň za hodinu, ale to, co pácháme na obyvatelích ČR, to je trestný čin genocidy,“ prohlašovala s tím, že by zodpovědné měli „okamžitě zatknout“ a chystala se podat další trestní oznámení. „Už toho mám tak akorát dost,“ rozčilovala se.

Svoje argumenty posléze zkoušela na ředitele školy, po kterém požadovali razítko, že neumožnil vstup dítěte do školy. Není asi nutné dodávat, že debata byla vyhrocená a neobešla se bez obviňování. Peterková zmínila, že od dětí slyšela, jak jim učitelky vyhrožují, že kdo nebude nosit respirátor, na toho zavolají policii. Ředitel to popřel. S papíry pak zmizel v budově.

Pak už na místo dorazila policie a hádka pokračovala, vesměs se stále stejnými argumenty od Peterkové, že Ústava stojí nad podzákonnými normami. Policisté si vyslechli, co měla Peterková a její souputník na srdci, udělali jak písemný, tak obrazový záznam a odkázali ji, kam si má stěžovat.

Na konci videa Peterková ještě vyzvala, aby se lidé nebáli OSPODu nebo policie. „Když se pořád budete něčeho bát, bát se OSPODu, bát se policie, tak necháte zlikvidovat svoje dítě, to dostane za 10 let rakovinu, protože ty čínský šmejdy, co si musí samy strkat do dutin, tam zanechají takové látky, které mohou způsobit rakovinné bujení, neschválil to SÚKL, teď jste slyšeli, že ty děti tam 5 hodin musí být v respirátoru, nesmí si ho sundat, ani když jdou po chodbě samy. Není to ozkoušený, nebudu to všechno říkat.“

Dodala, že se prý shodli, že za situaci může ministr Hamáček a premiér Babiš a že ředitel i policie jsou „oběti doby“. „Protože jsme všichni v ekonomickém otroctví. Proto nás všechny donutili mít půjčky, splátky, leasingy, hypotéky, protože věděli, že až se jednou bude bojovat o svobodu, tak to bude probíhat tak, že když já neudělám úkon Babiše a Hamáčka, tak mě vystěhujou s dětma na ulici, protože nebudu moct splácet hypotéku,“ zabrousila Peterková do ekonomické teorie.

Prohlásila, že trestní oznámení půjde sepsat a že Hamáček s Babišem budou vyšetřováni. „Mám ten rozbor genocidy a ještě tam dám návrh na vzetí do vazby, protože ty děti jsou kvůli Hamáčkovi a Babišovi na zdraví ohroženy bezprostředně, kdokoliv z těch maličkých dětí, který to má 5 hodin na hubě, pardon, na pusince, může zkolabovat a může dostat srdeční zástavu. Děti jsou tu kvůli tomu, co nařídil Hamáček, v bezprostředním ohrožení života, a proto, až půjdu na tu služebnu, tak dám návrh na okamžité vzetí do vazby Hamáčka a Babiše,“ zakončila své „instruktážní video“ Jana Peterková.

Podle serveru EuroZprávy.cz na aktivistku ředitel podal trestní oznámení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…