Jan Čulík nechápe: Jak to, že se student musel omluvit za zákrok proti protiislámskému petičnímu stánku? To je snad koncentrák?

04.06.2015 16:22

Šéfredaktor levicového serveru Britské listy Jan Čulík ostře kritizuje způsob, jakým se česká policie, tuzemští politici i vedení Lékařské fakulty univerzity v Olomouci postavili k pátečnímu incidentu, který proběhl na olomouckém Horním náměstí. Skupina zahraničních studentů se zde pokusila strhnout plakát na petičním stánku iniciativy Islám v ČR nechceme. Čulík se o tom na Britských listech rozepisuje v článku s titulkem „Je Olomouc jeden velký myšlenkový koncentrační tábor?“

 Jan Čulík nechápe: Jak to, že se student musel omluvit za zákrok proti protiislámskému petičnímu stánku? To je snad koncentrák?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstí v Olomouci

Podle Čulíka zahraničním studentům vadilo, že plakát obsahoval urážlivé výroky. Proto se jeden z nich pokusil plakát strhnout. „Za tento pokus (!) o stržení tohoto plakátu ho údajně vyšetřuje Policie ČR. Trestné verbální činy, které páchá IVČRN, však nikdo nevyšetřuje,“ posteskl si Čulík. Tomu také vadí, že nikdo z olomoucké univerzity neměl tu slušnost, aby se veřejně postavil na obhajobu zahraničních studentů. Ti podle něj mají plné právo, aby jejich kultura a náboženství nebyly uráženy. Čulík si také pokládá otázku, proč se žádný veřejný činitel nepostavil na obhajobu zahraničních studentů v Olomouci.

Čulík poukázal i na to, že vyšetřovaný student vydal omluvné prohlášení , které prý připomíná sebeobviňovací projevy Milady Horákové či Rudolfa Slánského před stalinskými soudy. „Student byl přímo či nepřímo donucen, aby v prohlášení vychvaloval Českou republiku a odsoudil „lidi, kteří jménem islámu konají ohavné činy",“ podotkl Čulík.

Celý text je ZDE

Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci včera vydala k celému incidentu prohlášení, v němž uvádí, že zahraničního studenta, který se pokusil plakát na stánku IVČRN strhnout, si pozvalo vedení fakulty k vysvětlení. „Student nad událostmi, ke kterým došlo, projevil upřímnou lítost a omluvil se za své jednání,“ uvádí se mimo jiné v prohlášení fakulty. Ta na svých stránkách  také zveřejnila část dopisu zmíněného studenta, který se v něm mimo jiné organizátorům petice z řad IVČRN omlouvá.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …