„Jasně jste řekl, že vyhrajeme. Jak teď nakrmím děti?“ Sázky na Babiše mají drsnou dohru

29.01.2023 17:45

Před druhým kolem voleb šéf hnutí ANO a prezidentský kandidát Andrej Babiš vyzval občany, aby si vsadili tisíc korun na jeho vítězství, a přislíbil jim, že v sobotu odpoledne získají dvanáct tisíc. Tedy pokud vyhraje, protože kurz na jeho vítězství byl 12 : 1. Jenže Babiš nevyhrál, ti, kteří si vsadili, o peníze přišli a teď se zlobí. Na sociálních sítích to hřmí.

„Jasně jste řekl, že vyhrajeme. Jak teď nakrmím děti?“ Sázky na Babiše mají drsnou dohru
Foto: Screen vysílání ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci po porážce v prezidentských volbách

Andrej Babiš vyzval své spoluobčany, aby si vsadili na jeho vítězství, a přijdou k zajímavým penězům. Pokud by si někdo vsadil tisíc korun, mohl v případě Babišova vítězství vyhrát dvanáct tisíc korun. Někteří lidé to udělali a po Babišově prohře přišli o peníze. A teď se kvůli tomu na šéfa hnutí ANO zlobí.

Po sociálních sítích začaly kolovat stusy naštvaných voličů.

„Vsadili jsme si teď tisíc celá rodina. Děkujeme vám, pane Babiši, že nám pomáháte, tohle by pro nás Pavel neudělal. Těšíme se na výhru,“ objevilo se před volbamni na sociálních sítích.

Jenže po volbách se tón změnil.

„Žádám o okamžité vrácení peněz, okradl jste naši rodinu o 7 000, byly to peníze na dovolenou! Jasně jste řekl, že vyhrajeme.“

A podobných reakcí přišlo víc.

Ukázalo se, že kdosi si na severu Čech v Krupce vsadil 300 tisíc korun. A prohrál.

A slovní palba pokračovala.

„Slíbil jsi, že vyhraješ. Já vsadila celej rodičák. A z čeho teď jako nakrmím děti,“ ptala se další z podporovatelek Andreje Babiše.

„Pane Babiši, dal jsem na vaše rady, ale vy jste prohrál, takže jste mi moc nepomohl. Teď nebudu mít co jíst a nemám na nájem. Prosím, vraťte mi peníze,“ žádal další volič. A přiložil své číslo účtu. „Ukažte, jak Babiš vždy pomáhá,“ doplnil.

„Dlužíš mi 15 K! Nemám teď na nájem,“ nechal se slyšet další volič.

„Pane Babiš, já i na vás vsadil, šel jsem volit a prohrál jsem. Vy jste mi tu tvrdil, že vyhraji 12 000. Jste lhář! Kolik dalších hloupých lidí jste takto ožebračil?“ ptal se další muž.

Andrej Babiš to schytává

Andrej Babiš to schytává

Kauza vsaďte si na Babiše žije i na Twitteru. Tam na Babiše uhodila např. senátorka Miroslava Němcová.

„Tak kolik lidí Babiš cynicky odrbal, když je navedl na sázky? Měli by mu napsat. Věřím, že jim to rád bude kompenzovat, vždyť on jediný tady pracuje pro lidi ne?“ zeptala se.

Andrej Babiš to schytává

Europoslanec Tomáš Zdechovský s podmračením zveřejnil již zmíněný tiket z Krupky.

Karel Havlíček se v Partii vyjádřil, že se ze strany Andreje Babiše jednalo o nadsázku. „Byla to výzva na sociálních sítích, které musíme brát s velkou rezervou, protože sociální sítě nerozhodují,“ vysvětloval.

Hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák ale popsal, jak na tuto „nadsázku“ lidé zareagovali: „Ten tweet Andreje Babiše byl opravdu velkým nebo rozhodujícím signálem pro spoustu sázejících a vlastně hodinu po zveřejnění jeho tweetu jsme zaznamenali opravdu nápor, doslova tisíce nových registrací, které byly v průměru 40let + u těch klientů. A většina z nich sázela na Andreje Babiše. A byly to sumy od pětiset korun do vyšších deseti tisíců. Ten jeho tweet znamenal opravdu rozkaz pro jeho voliče: pojďte si na mně vsadit, registrujte se u Fortuny“.

Zdůrazňuje, že společnost se na výzvě nijak nepodílela a sama byla překvapena. Tolik registrací nových klientů během několika hodin totiž prý za celou historii nepamatuje. Celkový objem sázek na vítězství Andreje Babiše po jeho výzvě šel do milionů.

Do celé věci se vložil předseda ANO v Praze Ondřej Prokop.

Na Twitteru napsal, že pokud dostane tiket se sázkou na Andreje Babiše, pošle také rozbor své finanční situace, příjmy a výdaje. Prokop přislíbil, že uhrazení sázek nastolí jako téma v rodinném nadačním fondu.

„Váš požadavek probereme ve správní radě mého rodinného nadačního fondu na pomoc ohroženým seniorům,“ odpověděl.

Andrej Babiš to schytává

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

P. Zeman a statistiky mají pravdu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAlena F. , 30.01.2023 7:16:26
V každém národě je určité procento populace dementní.

|  6 |  0

Další články z rubriky

„Německo Němcům, cizinci ven.“ Nový hit v Německu, který by se neměl šířit. Scholz je ve varu

16:25 „Německo Němcům, cizinci ven.“ Nový hit v Německu, který by se neměl šířit. Scholz je ve varu

„Cizinci ven!“ V Německu se na kulturních akcích znovu ozývají výkřiky, které otřásaly německou spol…