„Je to ku...!" Švédském otřásá případ několikanásobného znásilnění matky dvou dětí. S otřesnými detaily. Jeden z útočících uprchlíků už promluvil

01.01.2017 13:24

Švédský online deník Fria Tider přinesl hned zkraje letošního roku děsivé detaily, které na veřejnosti přednesl tamní prokurátor Gunnar Brodin. Jedná se o forenzní zprávu, kterou orgány činné v trestním řízení nechaly zpracovat poté, co došlo ke znásilnění v malém městě Mariannelund na východě země.

„Je to ku...!" Švédském otřásá případ několikanásobného znásilnění matky dvou dětí. S otřesnými detaily. Jeden z útočících uprchlíků už promluvil
Foto: wikipedia
Popisek: Švédská vlajka.

Obětí se stala matka dvou dětí, jejíž identitu úřady nechtějí odkrýt. Uvedly pouze, že se žena doposud nevzpamatovala z útoku a že v jejím konečníku a zažívacím ústrojí bylo nalezeno několik stop po spermatu. Konkrétně se mělo jednat o čtyři lidské vzorky. Policie následně zahájila šetření, které ji dovedlo až do utečeneckého kempu ve shora zmíněném Mariannelundu. V domě, respektive obydlí, kde se měli někteří z útočníků nacházet, bylo forenzním technikem nalezeno osmačtyřicet skvrn po spermatu. Podle slov prokurátora Brodina je se znásilněním ženy spojeno až devět lidí.

„Je to kurva," měl říci jeden z útočníků, pětadvacetiletý Bahaduri Rafi. Jeho fotka obletěla nejen švédská, ale i některá dánská média, jako například 10news. Tentýž mladík je mimochodem tiskový mluvčí žadatelů o azyl.

Švédská média rovněž informovala o dalším znásilnění, k němuž došlo v minulosti. Ačkoli se žena rozhodla účastnit soudního stání, musela ho opakovaně opustil a jít zvracet. Žalobě předcházelo znásilnění ze strany Afghánce, u něhož měla málem zemřít, protože ji násilník škrtil.

Novoroční „titulka“ Fria Tider

Největší skandály, spojené s útoky na ženy, ovšem zaznamenalo Německo

 Kolín nad Rýnem má na triku další problém. Souvisí se sexuálními útoky z loňského silvestra. Už tehdy chtělo vedení města předejít podobným skandálům, takže najalo uprchlíky, aby dohlíželi na některá exponovaná místa. Podle serveru britského deníku Daily Mail, který se odvolal i na německý bulvární deník Bild, pojali někteří běženci svou úlohu velmi zvláštně. Opili se nebo zmizeli.

Důsledky tohoto jednání se projevily v okamžiku, kdy se především uprchlíci ze severní Afriky rozhodli obtěžovat a okrást několik stovek žen.

V okolí kolínského nádraží se tehdy situace vymkla z rukou. O tom, že budou na ostrahu ve městě najati uprchlíci, mělo být rozhodnuto už 7. září 2015. Podmínkou bylo zvládnutí německého jazyka na základní úrovni. Běženci si s sebou měli vzít i teplé oblečení.

Jako první o tom informoval německý bulvární deník Bild. Vedle migrantů z Afriky měli na pořádek v Kolíně dbát také Syřané a Afghánci. O bezpečnost se měli starat v přepočtu za 135 korun za hodinu. Někteří vydrželi na svých místech hodinu či dvě a pak utekli. Někteří sice hlídali přidělené posty, ale opili se tak, že nebyli k ničemu.

V centru Kolína nad Rýnem nakonec na silvestrovské oslavy dohlíželo 1500 policistů. Na nádražích a ve vlacích měla hlídkovat i policie spolková. K dispozici byly také vrtulníky. Necelé dvě stovky policistů, které loni hlídaly prostranství před katedrálou v Kolíně nad Rýnem, podlehly přesile pachatelů. Úřady slibují, že něco takového se nebude opakovat.

„V rámci ochrany mnoha lidí, kteří chtějí v klidu oslavovat, důsledně zasáhneme v případě jakéhokoli nebezpečí,“ podotkl policejní ředitel Jürgen Mathies. „Nenecháme se zastrašit. Nenecháme si diktovat náš životní styl agresory, teroristy a kriminálníky," dodala Henriette Rekerová, starostka Kolína nad Rýnem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

20:46 „Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

Super zpráva. Tak okomentoval lídr krajských voleb a nynější náměstek hejtmana Moravskoslezského kra…