„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

24.07.2021 20:45 | Bleskově

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajímavé návštěvě ministryně financí Aleny Schillerové v malé vísce poblíž Chrudimi s poetickým názvem Prosetín. Zvláštní by na tom nebylo nic, pakliže by v Pardubickém kraji nemělo hnutí ANO čtyři poslance. Jak se ukázalo, Schillerová o tom zřejmě neřekla ani jednomu, na návštěvu vyrazila jen tak.

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17918 lidí
„Mně to psal kamarád, místostarosta, jestli o tom vím, že Schillerová byla v Prosetíně,“ řekl redakci v sobotu večer náš pardubický zdroj z ODS. „Já o tom samozřejmě vůbec nevěděl, ale vím, že tamní starosta ji snad v minulosti pozval na nějakou akci, tak mu to teď vrátila. Vtipný je, že Kolovratníkovi v podstatě vzkázala ‚Jebájem na tebe‘ a udělala si vlastní show, to se přeci nedělá!“ podivil se náš zdroj.

Z návštěvy členky vládního kabinetu se toho opravdu moc neví.

Místní stránky Prosetína sice obsahují aktuality pro pár stovek místních, ale ty se týkají pronájmu bytu v Prosetíně čp. 143, dále se dozvídáme, jak bude probíhat svozový plán zbytkového odpadu z popelnic ve druhém pololetí letošního roku či novinky u vestavby místní základní školy. O návštěvě ministryně ani slovo.

Starostou rovněž není nikdo z hnutí ANO. Jde o Michala Vychroně ze soukolí PRO PROSETÍN, MALINNÉ, MOKRÝŠOV. Zmíněné uskupení mimochodem v roce 2018 získalo jediný mandát, právě pro Vychroně.

PL se obrátily na náš zdroj z hnutí ANO v Pardubicích. O návštěvě Aleny Schillerové věděl, ovšem pouze zprostředkovaně. „K hnutí v Pardubickém kraji informace o její účasti tady nedoputovaly, nevím, co si o tom myslet, spolupráci bych si představoval jinak,“ řekl spíše trpce.

Sama Schillerová přiznala, že místo navštívila mimo jiné kvůli tomu, že její resort poskytl místní škole dotaci na rekonstrukci. „ZŠ v Prosetíně je spádovou základní školou pro několik okolních obcí a navštěvuje ji skoro 160 žáků. Loni tu proběhla důležitá rekonstrukce včetně nové elektroinstalace a datových rozvodů. I díky téměř čtyřmilionové dotaci,“ vysvětlila.

Schillerová se zajímala také o místní školku, dozvídáme se vzápětí.

„Starosta Prosetína Michal Vychroň mi ukázal taky místní mateřskou školku. Má skvělé plány rozšířit do tří let v současnosti už nedostačující kapacity. O dalších 23 míst pro děti z Prosetína a okolí,“ poznamenala rodačka z Brna. Žádnou podobnou aktivitu jsme na jejím twitteru v souvislosti s obcházením mateřských či základních škol na českých vesnicích nezaznamenali. Alespoň co se posledních týdnů týká.

Ministryně v ZŠ Prosetín, zdroj: Twitter.com

Náš zdroj z ANO však podivnou návštěvu vysvětlil.

„Alena byla v Ležákách, když tam nejel premiér, zastupovala ho. A tam právě starosta Prosetína byl taky, tudíž se tam seznámili. Prosetín a Ležáky jsou od sebe jen kousek, pár kilometrů. Asi tak nějak to bylo. Nic proti, ale měla dát vědět, protože každý hlas je důležitý, a když už jsou na Pardubicku poslanci, mohlo to vypadat líp než jedna fotka na twitteru, kam nikdo nechodí,“ uzavřel.

Pardubický deník a Chrudimský deník v té souvislosti publikovaly článek: „Přijela ministryně, náklaďáky zmizely“. Zmínily v něm velké trápení s nadměrným hlukem, které místní zažívají. Náklaďáky vozící kámen z lomu Zárubka jim totiž brázdí silnice přímo pod okny.

Jelikož jsme v článku zmínili také jméno poslance Martina Kolovratníka, bude dobré připomenout pár dnů starý materiál serveru Vysoká hra. Tento méně známý web v týdnu publikoval záznam rozhovoru nejmenovaného poslance, týkající se podvýboru pro dopravu, jemuž předsedá právě zástupce ANO a spojenec Jaroslava Faltýnka, Martin Kolovratník.

„Už na ten podvýbor nebudu chodit, dělá si z toho lobbistickou kancelář,“ sdělil jeden ze členů na adresu předsedy.

Z dalších útržků rozhovoru se novinář dozvěděl, že řada soukromých firem měla možnost pod vedením Kolovratníka odprezentovat před poslanci a hosty svou práci. Tak kupříkladu Česká parkovací asociace. Ta, jak se píše na jejích stránkách, spojuje místní samosprávy, městské firmy, soukromé společnosti specializující se na výrobu, prodej, servis či instalaci hardwarových i softwarových řešení pro parkování. „Prostě lobby jaksepatří. Asi je jen náhoda, že v roce 2018 Kolovratník této asociaci uváděl seminář ‚Moderní parkovací dům od A do Z‘.“

Martin Kolovratník je nadále považován za lídra kandidátky ANO v Pardubickém kraji. Poslední slovo ovšem neřekl předseda Andrej Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zatím s Ruskem ve válce nejsme, ale...“ Pirátka Gregorová v ČT oživila Vrbětice

9:15 „Zatím s Ruskem ve válce nejsme, ale...“ Pirátka Gregorová v ČT oživila Vrbětice

V Rusku přicházejí lidé k volbám. To, že zvítězí vládní strana Jednotné Rusko, spojená s Vladimirem …