„Jsme konzervativní.“ Čunek chce do čela lidovců

14.10.2024 17:01 | Monitoring

Senátor a bývalý hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek ohlásil kandidaturu na předsedu KDU-ČSL. „Důvod je pochopitelný, jsem velkým kritikem odklonu od konzervativní politiky…. to se teď ale bohužel děje a tím ztrácíme své voliče,“ vysvětlil svoji motivaci Čunek.

„Jsme konzervativní.“ Čunek chce do čela lidovců
Foto: Repro X
Popisek: Senátor Jiří Čunek oznamuje kandidaturu na předsedu KDU-ČSL

Lidovci si budou tento týden v Olomouci volit nové vedení a do boje o post předsedy strany se na poslední chvíli přihlásil senátor Jiří Čunek.

„Když se vám něco nelíbí, máte dvě možnosti: překousnout to nebo se pokusit o změnu. KDU-ČSL jsem věnoval 30 let života a nehodlám se smířit s tím, že skončí v propadlišti dějin. Proto budu kandidovat na jejího PŘEDSEDU,“ oznámil na síti X.

„Co chci, nejspíš už víte - vrátit stranu zpět ke konzervativním, tradičním hodnotám, na nichž vznikla. Díky všem, kdo jste mi doteď drželi palce a psali, ať kandidaturu zvednu, moc si vážím vaší podpory! Hurá do toho,“ uvedl Čunek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jakub Makarovič

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Slibujete konsolidaci veřejných financí

Mě zajímá jedno, jak se to dotkne nás občanů? Kde a na čem chcete šetřit? Budete zvyšovat nějaké daně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řeší to vláda bez Babiše? Právník Kysela vidí pohromu z Bruselu

21:38 Řeší to vláda bez Babiše? Právník Kysela vidí pohromu z Bruselu

Pokud bude vítěz voleb Andrej Babiš jmenován premiérem, ocitne se vzhledem k vlastnictví Agrofertu v…