Karel Schwarzenberg mimo jiné o obřízce a islámu

12.02.2015 19:39

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg odpovídal na dotaz čtenáře serveru ParlamentníListy.cz Antonína Neubauera, zda jako někdejší emigrant považuje za normální, když muslimští imigranti chtějí prosadit právo šaría v západních zemích. A exministr odpovídá - přání není zločin.

 Karel Schwarzenberg mimo jiné o obřízce a islámu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg

Pan Antonín Neubauer má za to, že čeští emigranti, kteří mezi lety 1948 - 1989 opouštěli socialistickou republiku, na Západě rozhodně neusilovali o prosazení vlastního pohledu na svět v zemi, která je přijala. Muslimští imigranti, kteří dnes přicházejí na Západ, ale usilují přesně o to, což není správné.

Schwarzenberg ale v odpovědi upozornil na jeden rozdíl. Českých imigrantů bylo velmi málo a na Západě byli vítáni jako schopná pracovní síla. Muslimských imigrantů je ale tolik, že už v Německu či Francii tvoří tak výrazné menšiny, že se dovolávají různých práv. "Přát si něco není trestný čin,“ podotýká Schwarzenberg.

Další odpovědi Karla Schwarzenberga naleznete ZDE.

Muslimské radikály by nesrovnával ani s nacisty, protože stát se nacistou bylo relativně snadné. Stát se muslimem je mnohem složitější, bývalý ministr zahraničí upozorňuje např. na doporučení až povinnost pro muže podstoupit obřízku.

"Chcete-li přijmout islám, je tu potíž obřízky, a málo mužů toto podstoupí. Neznám mnoho Evropanů, kteří by se přiklonili k Islámu, to je jiná situace,“ napsal Schwarzenberg.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kvůli EU zchudnete. Nic víc, nic míň.“ Tomáš Vyoral zasolil tentokrát Bruselu

16:35 „Kvůli EU zchudnete. Nic víc, nic míň.“ Tomáš Vyoral zasolil tentokrát Bruselu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Komentátor míní, že většina senátorů jsou pouze parodie, a stáří mo…