„Kladno potřebuje nový impuls. Primátora nezatíženého minulostí, který staví život Kladeňáků na první místo,“ říká kandidát na primátora Leoš Stránský

26.4.2022 2:58 odp. | Komentář

Leoš Stránský je celosvětově uznávaný filmový kaskadér a koordinátor kaskadérských týmů. Během třiceti let v oboru pracoval pro největší hollywoodská studia Walt Disney a Warner Bros. Objevil se ve filmech jako Titanic, Vertical limit, Zachraňte vojína Ryana, Tomb Raider, Fantastická zvířata, Harry Potter, Casino Royale, Černí Baroni či Pelíšky. Nejvíce si cenní práce na Star Wars: Rogue One, kde pracoval jako hlavní koordinátor kaskadérů, díky čemuž se dostal mezi elitu svého oboru. Jeho celoživotní vášní je sport a v Kladně provozuje volejbalový areál Vavřinec. V letošním roce se rozhodl naplno věnovat rozvoji Kladna. V zářijových komunálních volbách v Kladně povede jako lídr kandidátku ODS.

„Kladno potřebuje nový impuls. Primátora nezatíženého minulostí, který staví život Kladeňáků na první místo,“ říká kandidát na primátora Leoš Stránský
Foto: Facebook Leoš Stránský
Popisek: Kandidát na primátora Kladna Leoš Stránský (ODS)

„Pravdou je, že jsem za svůj život hodně času strávil v zahraničí, ale upřímně? Neustále jsem sledoval, co se u nás děje a do Kladna se pořád a s velkou chutí vracel. Mám Kladno v srdci a záleží mi na něm. Zní to možná jako klišé, ale není. Za ta léta koukám, jak se město udržuje, sem tam se něco opraví, ale že by se Kladno někam posouvalo? To opravdu ne,“ říká Stránský.
 

Anketa

Podporujete vládní výzvu k udávání tzv. dezinformací?

1%
97%
hlasovalo: 47147 lidí
Jak sám říká, tak poté, co ve svém oboru dosáhl vrcholu a další kariérní posun by znamenal strávit zbytek života v Kalifornii, ocitl se na rozcestí. Pokračovat nebo se vrátit napevno domů. 
 
„Vyhrála touha po domově. Velkou motivací je pro mě udělat něco pro město, které mě formovalo a dalo mi rodinu, přátele a spoustu skvělých zážitků. Za svou velkou výhodu pouvažuji mimo jiné právě to, že jsem za posledních třicet let viděl opravdu velký kus světa a mohu si z každého města vzít to dobré. To, co funguje. Inspiraci, jak bychom to mohli lépe dělat i u nás. Kladno potřebuje nový impuls. Někoho nového, kdo městu dá jasný směr, který povede ke zlepšení životní úrovně všech Kladeňáků,“ plánuje. 
 
Politická nezkušenost? „Manažersky to zvládnu,“ tvrdí
 
U filmu se prosadil, protože se sám sebe popisuje jako člověk, který dostane zadání, a to splní bez ohledu na cokoliv. 
 
„Pokud jde o manažerskou zkušenost, řídil jsem mnohem větší týmy lidí, než je na radnici, a to navíc v rámci projektů, které násobně přesahovaly rozpočet Kladna. Kladenskou politikou jsem nepolíbený, ale to nevím, zda je handicap nebo výhoda. Na druhou stranu, nové koště dobře mete,“ říká kandidát na primátora. 
 
 
Jeho cílem je přinést do Kladna peníze a skokově ho posunout dopředu. „Pokud to znamená chodit na vládu nebo kraj žádat o dotace každý den. Fajn. Že to nejde? Jde,“ věří.
 
Ze světa si chce vzít to, co funguje
 
„To nemluvím jen o Anglii nebo USA. S mým týmem objíždíme v posledních měsících města v Čechách a jde to. Stačí chtít a nebát se tvrdé práce. Podívejte se třeba na Litomyšl. Tam se politické strany ve vedení nenapadají, spolupracují napříč celým spektrem, a to město doslova kvete. Chci spojit všechny názorové skupiny, které proti sobě momentálně bojují tak, abychom táhli za jeden provaz ve prospěch nás všech. Klíčové je potom být s lidmi v kontaktu doslova každý den. Ne aby se primátor ukázal jen před volbami, když uspořádá město koncert,“ uvedl. 
 
Co se na Kladně povedlo?
 

Anketa

Zaslouží si ředitel BIS Michal Koudelka státní vyznamenání?

2%
95%
hlasovalo: 42169 lidí
V rámci přípravy kampaně si nechali zpracovat průzkum, kde více než 63 procent dotazovaných odpovědělo nevím, na otázku, co se na Kladně za poslední roky povedlo. Zbývající část ocenila kruhový objezd u Kovárny a drobné opravy komunikací. „To mi přijde na největší krajské město zoufale málo. Ve městě nic nového nevzniká. Vedení se soustředí jen na opravy. Mezi lidi nechodí. 
 
Pokud chcete, aby město žilo, je potřeba, aby byli občané na své město hrdí, abychom dokázali přilákat turisty. Kladno nesmí být jen ubytovnou pro ty, kteří dojíždějí do Prahy. Musíme tady mít něco, co lidi do Kladna přivede. Teď mě rychle napadá třeba socha Jaromíra Jágra. No vážně, budeme to mít v programu! JJ je jedním z nejslavnějších rodáků a je symbolem Kladna. Mimo to má podle mě největší potenciál cyklostezka propojující Prahu a Kladno. Tu, kterou moji kolegové usilovně plánovali a stávající vedení města její projekt takzvaně zařízlo. Další konkrétní plány budeme postupně představovat,“ plánuje. 
 
Problémy Kladna
 
Stoprocentně se prý musí zapracovat na problému s nepřizpůsobivými občany. Je to téma, o kterém se neustále mluví, přesto zůstává stále nedořešené. 
 
„Nebudeme tolerovat ubytovny ve stavu, v jakém se teď nacházejí. Budeme důsledně kontrolovat dodržování pravidla „třikrát a dost“, které ODS prosadila v minulém roce. Připravujeme navíc projekt s názvem „Pod ochranou města“, který se tématu problematiky nepřizpůsobivých věnuje.
 
 
Já jsem v minulosti spolupracoval se společností Romodrom, starající se o lidi, kteří se dostali na okraj společnosti a chtějí se začlenit zpátky. V takovém případě nemám s pomocí sebemenší problém. Pokud ale naopak daný člověk jen dělá problémy a obtěžuje okolí, musí město udělat vše pro to, aby ochránilo ty, kteří se chovají slušně. Ne zvýhodňovat jedince, kteří dělají nepořádek,“ říká Leoš Stránský. 
 
Dalším je téma dopravy a parkování. „Naší povinností je co nejrychlejší vybudování nových parkovacích kapacit. Aby místní mohli vždy zaparkovat a netrávili zbytečně čas kroužením po sídlišti. Zapomenout však nesmíme ani na opravu silnic a chodníků. Ale nechci zabíhat do detailů. Tohle považuji za samozřejmost. 
 

Anketa

Jste pro zbudování základny NATO na českém území?

3%
96%
hlasovalo: 83502 lidí
Silná pozice na kraji nám chybí i v oblasti investic. Já vím, že mám kolem sebe tým, který tento dluh dokáže napravit. Dalším velkým tématem je Poldovka. Areál je nutné revitalizovat a využít naplno. Prostě je potřeba navázat na průmyslovou tradici tak, aby to bylo k užitku všech,“ uvedl Stránský. 
 
Podpora sportu a problém se zimním stadionem
 
Podpora městského sportu je podle něj zcela zásadní. Mládež by měla být v kontextu finanční podpory naprostou prioritou. Leoš Stránský chce děti na Kladně rozhýbat a vést nejmladší k aktivnímu životnímu stylu a pohybu. Město ale musí podporovat i výstavbu nových sportovišť. Kladno v současné době potřebuje další plavecký bazén, a hlavně už se musí dokončit i zimní stadion. 
 
„Stadion se dostaví. Bohužel to bude za peníze města, což mě mrzí. Ať se to všechno stalo z jakéhokoli důvodu, nebudu tady nikoho osobně nepadat. Pokud chceme, aby se Kladno rozvíjelo, je potřeba najít společnou řeč na místní úrovni, a hlavně efektivně komunikovat i s krajem a státem. To se nyní neděje. To chci změnit. Doslova do Kladna přinést peníze od státu a z kraje. Bez toho se nepohneme. Vzhledem k personálnímu složení vlády bychom určitě dokázali vzájemným dialogem na stranické úrovni leccos pro město získat.
 

Anketa

Který z jmenovaných šéfů vlád je nejlepší?

1%
0%
3%
95%
hlasovalo: 55039 lidí
Samozřejmě za to musel být někdo zodpovědný. Chyba se stala, město by ji mělo přiznat a začít ji řešit. A ne se začít dohadovat s krajem. V bance přece také přijdu s vyplněnými dokumenty a nebudu se chovat nadřazeně, abych měl větší šanci, že půjčku dostanu. Město tedy logicky musí udělat to samé nehledě na to, jestli je v právu či ne. Měli by sklopit uši, omluvit se, přiznat chybu a poprosit kraj o dotaci. Tohle se současnému vedení města opravdu nepovedlo. Tyto a další chyby nesmíme opakovat,“ zdůrazňuje Stránský. 
 
Proč má být hollywoodský kaskadér primátorem? 
 
„V obou světech si musíte pevně stát za vašimi rozhodnutími. Tím, že jsem byl ve zmíněném prostředí ve vysoké pozici, musel jsem jednat s těmi nejlepšími herci a režiséry. Zde jsem se naučil věc, kterou sice nesnáším, ale fungovat se bez ní nedá. Dělat kompromisy. Musíte vyjít s hercem i režisérem. Mnohokrát se mi stalo, že se protagonista a režisér doslova nenáviděli a já se tak stal jakýmsi prostředníkem mezi nimi. Musel jsem vyjít s oběma. V politice je to podobné. Musíte vyjít se všemi a ať už chcete nebo nechcete, občas musíte udělat kompromis. V tomhle jsou si oba světy podobné. Město má veliký rozpočet, který je nutné usměrnit. Podobné je to i u filmu. Diváky nezajímá to, jak jste se k výsledku dostali nebo kolik vás to stálo nervů a času. Hodnotí výsledek a tomu se musí podřídit vše,“ je si vědom kandidát na primátora.  
 
Leoš Stránský by rád dosáhl toho, aby byli lidé hrdí na to, kde žijí. „Aby prostě s klidem mohli říct: „Já jsem z Kladna!“ a všichni si řekli, jasně, znám. Kladno je skvělá adresa a je čas tento neopracovaný diamant správným způsobem vybrousit,“ uzavírá Stránský.
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

USA ovládly Evropu. Ale svět? Petr Drulák nemá pro spojence dobré zprávy

14:02 USA ovládly Evropu. Ale svět? Petr Drulák nemá pro spojence dobré zprávy

Profesor Drulák byl nedávno hostem Rádia Univerzum, kde hovořil o širších následcích rusko-ukrajinsk…