„Konvoj smrti": Lidé se bojí převozu munice z Vrbětic

14.12.2014 10:10

Podle informací serveru Týden.cz se především občané Pardubického kraje velmi obávají převozu munice z vybuchujícího areálu ve Vrběticích do prostoru v Květné. Mluví se dokonce o „konvoji smrti". Otázkou ale zůstává, kdy k převozu dojde. Od Vrbětic se totiž v posledních dnech ozývaly další a další výbuchy.

„Konvoj smrti": Lidé se bojí převozu munice z Vrbětic
Foto: Daniela Černá
Popisek: Výstražná tabule
reklama

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) předpokládá, že bude veškerá možná munice převezena do areálu v Květné. Samotná cesta by mohla začít ještě před koncem letošního roku. Experti ovšem nabádají k opatrnosti. Před zahájením převozu by podle jejich názoru bylo lepší, kdyby materiál prošel důkladnou kontrolou.

„Třaskavému transportu se už dokonce začalo přezdívat Konvoj smrti. Ačkoliv není úplně jasné, kterými obcemi transport projede, zvláště starostové v Pardubickém kraji žádají záruky. Kolona totiž s největší pravděpodobností sjede z dálnice u Mohelnice a posléze projede řadou obcí," upozorňuje server.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) už dal najevo, že starostové obcí, přes které konvoj s municí pojede do Květné, žádají ujištění o tom, že se nestane nic, co by ohrozilo bezpečnost obyvatel.

Další informace o situaci se dočtete v pondělním vydání časopisu Týden. Jeden z expertů prý dokonce prohlašuje, že ministr Stropnický mohl tragédii ve Vrběticích zabránit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,A mě zavřou na tři!" 2 roky pro afrického násilníka v ČR: Klaus ml. se ozval. A i jiní, je zle

13:31 ,,A mě zavřou na tři!" 2 roky pro afrického násilníka v ČR: Klaus ml. se ozval. A i jiní, je zle

Dva roky a ústavní léčba, to je trest, který soud udělil Afričanovi, který na Litoměřicku znásilnil …