„Krach našeho průmyslu, ale také plošné zvýšení cen,“ varuje poslankyně Majerová před Green Dealem

14.08.2021 7:22 | Ze sítí

Evropská komise představila plán, jak snížit emise o 55 procent v porovnání s rokem 1990. Podle některých odborníků nás však při snížení uhlíkové stopy čekají velké omezení, zákazy a také vyšší ceny za služby. Předsedkyně formace Trikolora Svobodní Soukromníci Zuzana Majerová Zahradníková v této situaci vyčetla Andreji Babišovi, že zelenou politiku Evropské unie přijímá.

„Krach našeho průmyslu, ale také plošné zvýšení cen,“ varuje poslankyně Majerová před Green Dealem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková, předsedkyné Trikolory

Na premiéra Andreje Babiše by podle Majerové dokonale sedělo známé české přísloví „Kam vítr, tam plášť – aneb říkám jen to, co chcete slyšet.“ „Zatímco se na sociálních sítích smál Pirátům, že pro svou kampaň vybírají nanuky podle uhlíkové stopy, za hranicemi ČR s otevřenou náručí přijímá zelenou politiku EU,“ diví se Majerová. 
 
 
Tím podle ní podporuje tak nejen krach našeho průmyslu, ale také plošné zvýšení cen, které běžný člověk pocítí samozřejmě nejvíce.
 

Anketa

Jste pro zrušení nošení roušek či respirátorů v supermarketech a obchodech?

hlasovalo: 17835 lidí
„Již dříve mohl předseda vlády tento směr odmítnout a vetovat. To se však nestalo. I když na české půdě vystupuje, že odmítá některá nařízení ze strany Evropské unie. Navzdory dlouhému seznamu zničujících důsledků zelené politiky pro ČR europoslanci za hnutí ANO hlasovali PRO přijetí Green Dealu,“ uvedla. 
 
Za formaci Trikolora Svobodní Soukromníci slíbila, že budou prosazovat zájmy České republiky vždy, všude a na prvním místě a nepodpoří Green Deal v jeho současné podobě. „Nedovolíme, aby se naši občané stali oběťmi regulací, zákazů a vyšších cen,“ dodala.
 
Podle Majerové je například důsledkem Green Dealu i zdražování MHD. „V budoucnu podraží energie, bydlení, doprava, potraviny, vytápění, průmyslová výroba, stavební práce a další. Za vznešeným cílem snížit emise skleníkových plynů do roku 2030 se skrývá řada omezení a rapidní zvýšení životních nákladů. Změnu pocítí každý z nás. Evropská komise se svou zelenou politikou přehlíží vážné dopady na obyvatele, firmy a odlišnou životní úroveň jednotlivých zemí,“ varuje Majerová. 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

21:45 „Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

Vláda a odbory se dnes na zvyšování platů ve veřejné sféře nedohodly kvůli inflaci. Ve vyjednávání c…