„Krach našeho průmyslu, ale také plošné zvýšení cen,“ varuje poslankyně Majerová před Green Dealem

14.08.2021 7:22 | Ze sítí

Evropská komise představila plán, jak snížit emise o 55 procent v porovnání s rokem 1990. Podle některých odborníků nás však při snížení uhlíkové stopy čekají velké omezení, zákazy a také vyšší ceny za služby. Předsedkyně formace Trikolora Svobodní Soukromníci Zuzana Majerová Zahradníková v této situaci vyčetla Andreji Babišovi, že zelenou politiku Evropské unie přijímá.

„Krach našeho průmyslu, ale také plošné zvýšení cen,“ varuje poslankyně Majerová před Green Dealem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková, předsedkyné Trikolory

Na premiéra Andreje Babiše by podle Majerové dokonale sedělo známé české přísloví „Kam vítr, tam plášť – aneb říkám jen to, co chcete slyšet.“ „Zatímco se na sociálních sítích smál Pirátům, že pro svou kampaň vybírají nanuky podle uhlíkové stopy, za hranicemi ČR s otevřenou náručí přijímá zelenou politiku EU,“ diví se Majerová. 
 
 
Tím podle ní podporuje tak nejen krach našeho průmyslu, ale také plošné zvýšení cen, které běžný člověk pocítí samozřejmě nejvíce.
 

Anketa

Jste pro zrušení nošení roušek či respirátorů v supermarketech a obchodech?

hlasovalo: 17848 lidí
„Již dříve mohl předseda vlády tento směr odmítnout a vetovat. To se však nestalo. I když na české půdě vystupuje, že odmítá některá nařízení ze strany Evropské unie. Navzdory dlouhému seznamu zničujících důsledků zelené politiky pro ČR europoslanci za hnutí ANO hlasovali PRO přijetí Green Dealu,“ uvedla. 
 
Za formaci Trikolora Svobodní Soukromníci slíbila, že budou prosazovat zájmy České republiky vždy, všude a na prvním místě a nepodpoří Green Deal v jeho současné podobě. „Nedovolíme, aby se naši občané stali oběťmi regulací, zákazů a vyšších cen,“ dodala.
 
Podle Majerové je například důsledkem Green Dealu i zdražování MHD. „V budoucnu podraží energie, bydlení, doprava, potraviny, vytápění, průmyslová výroba, stavební práce a další. Za vznešeným cílem snížit emise skleníkových plynů do roku 2030 se skrývá řada omezení a rapidní zvýšení životních nákladů. Změnu pocítí každý z nás. Evropská komise se svou zelenou politikou přehlíží vážné dopady na obyvatele, firmy a odlišnou životní úroveň jednotlivých zemí,“ varuje Majerová. 
 
 

reklama

autor: Barbora Richterová

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezident Pavel, Mašínová i Vetchý. Vladimír Hučín vytáhl vzpomínky

4:44 Prezident Pavel, Mašínová i Vetchý. Vladimír Hučín vytáhl vzpomínky

„Najednou jsme viděli v Lidových novinách fotku, jak se usmívá na Eduarda Stehlíka a Petra Pavla s t…