„Kvůli špatnému názoru o Pavlovi jsem musel na výslech před tabuli,“ řekl mladík. To byl poslední Okamurův jarmark

25.09.2025 8:30 | Reportáž

„Radši souseda cizince, než poslance SPD,“ měla na umakartu napsáno dívka při posledním Českém jarmarku strany Svobody a přímé demokracie v Berouně. Kolotočáři, co stáli vedle, nebyli vůbec proti. Tomio Okamura prohlásil, že jsme byli vždy muž a žena.

„Kvůli špatnému názoru o Pavlovi jsem musel na výslech před tabuli,“ řekl mladík. To byl poslední Okamurův jarmark
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Poslední předvolební Český jarmark SPD se odehrál v Berouně. Přišli i odpůrci

„Okamuru mám rád, tak ho chci vidět naživo. Ale upřímně jsem sem přijel na levný pivo a klobásu,“ řekl mi Filip, který pracuje jako svářeč. Přijel na vlastnoručně poskládaném kole, které vypadalo spíš jako lehká motorka. Stalo se na posledním Českém jarmarku strany Svoboda a přímá demokracie (SPD), který se konal v téměř dvaadvacetitisícovém Berouně nedaleko Prahy. Přišli tam i někteří odpůrci.

Konkurence na Václaváku

Když projdete po lávce z Husova náměstí na druhou stranu Berounky, ocitnete se na tamním Václavském náměstí, kdysi to byl autobusák. Teď tam z jedné strany vyhrávali kolotočáři a z druhé SPD. „Hele, každej máme nárok na plac. A teď, když prší, tak je stejně návštěvnost na prd,“ sdělil mi nejspíš vůdce tamního klanu „světských“, jak se říká lidem od kolotočů a cirkusu. „Ale ten Okamura, ten je celkem dobrej,“ dodal.

Další konkurencí byl dřevák, kde se prodávají nejspíš staré knížky, med, cigarety, noviny, brambory a tak. Tam jsem se ani neptal. Protože brambory za dvanáct korun a cibule za pětadvacet. Dokázal jsem si představit, že je prodejci brambor na Českém jarmarku za osm korun je prostě štvou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

A ta dívka se už sama živí, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJirka 59 , 25.09.2025 9:02:02
nebo využívá mama/papa hotelu?

|  18 |  0

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…