„Léčba našich dětí není uhrazena, ale pro migranty se vždycky něco vyškrábne.“ Okamurova poslankyně zuří

23.06.2020 20:40

„Hamáček roztáčí kolotoč podpory migrantů. Stává se, že chybějí peníze na léčbu našich dětí. Pro nelegály se však vždycky někde něco ‚vyškrábne‘. Ptal se někdo občanů, zda souhlasí s posíláním českých korun na řešení, nebo spíš na urychlování migrace?“ ptá se poslankyně SPD Karla Maříková, kterou doběla rozpálilo rozhodnutí Ministerstva vnitra poslat v příštích týdnech 87 milionů z peněz českých občanů na pomoc při řešení migrační krize v rámci zdravotně-humanitárního programu Medevac. Cílem podpory má být boj proti nelegální migraci.

„Léčba našich dětí není uhrazena, ale pro migranty se vždycky něco vyškrábne.“ Okamurova poslankyně zuří
Foto: SPD
Popisek: Karla Maříková je poslankyní Parlamentu ČR za Svobodu a přímou demokracii (SPD). V říjnových volbách kandiduje za toto hnutí na hejtmanku Karlovarského kraje.
reklama

Na jednu stranu je určitě solidarita správná věc, ale na prvním místě musí být vždy blaho našich občanů, zdůrazňuje Maříková, podle které vidíme pravý opak. „V tomto případě je tak jedinou smysluplnou investicí investice do návratu migrantů do jejich domovin,“ dodává s tím, že jiné výdaje nemají smysl, jelikož dojde k prohlubování migrace, zvyšování počtu azylových center a příchodu dalších migrantů.

Pokud se nebude řešit podstata problému, přesouvání bídy do Evropy nepřestane. „Nalijme si čistého vína: většina běženců z Afriky, ale i z jiných končin je z hlediska jejich pracovních dovedností jen těžko použitelná,“ je podle Maříkové myšlenka, že migranti zaplní díru na pracovním trhu, je přímo směšná. Dojde naopak k zatížení zdravotního a sociálního systému a k ohrožení bezpečnosti jednotlivých států.

„Vláda se přesto chová, jako kdyby měla z čeho rozdávat,“ narážela na to, že Poslanecká sněmovna v těchto dnech projednává navýšení schodku rozpočtu pro rok 2020 na rekordních 500 miliard korun.

Anketa

Je Miroslava Němcová vhodnou kandidátkou na funkci prezidenta republiky?

3%
97%
hlasovalo: 24353 lidí
„Z cizího krev prostě neteče. Nikoliv ojediněle můžeme vidět případy, kdy není uhrazena léčba našich dětí a humanitární programy, pro nelegální migranty se však vždy někde něco ‚vyškrábne‘. Ptal se někdo občanů, zda souhlasí s posíláním peněz na řešení, nebo spíš na urychlování migrace?“ zlobí se Maříková.

Kritici migrace a ti, kdo poukazují na nesystémovost současných řešení, která spíše problém prohlubují, jsou podle ní akorát perzekuováni a stíháni. „Vše došlo tak daleko, že je v mnoha případech porušována Listina základních práv a svobod a svoboda slova končí tam, kde začíná slovo migrant,“ konstatuje ve svém komentáři.

„Těmito kroky se názory ve společnosti naopak ještě vyostří. Pomáhejme, ale tam, kde to má smysl, a nerozhazujme peníze neúčinně a nesystémově,“ vybízí poslankyně. Nebrání se pomoci, ale s ochranou hranic Řecku, kterému konečně došla trpělivost a postavilo se problému na hranicích s Tureckem čelem. „Tvrdě však trestejme neziskové organizace, které využívají bídy a přivážejí do Evropy další migranty. Investujme do návratu nelegálních přistěhovalců do domovin. Jen tohle jediné má totiž smysl,“ shrnula závěrem Maříková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krvavý převrat! Putin a Krym: Po Bidenovi zaskočil novináře

19:47 Krvavý převrat! Putin a Krym: Po Bidenovi zaskočil novináře

Americký prezident Joe Biden se dnes poprvé setkal se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem v Že…