K požárům, které zachvátily Kalifornii, poznamenal Shellenberger, že polovina požárů v Los Angeles je založena bezdomovci. „Perníkáři milujou zapalování ohně,“ naznačil novinář. Naopak rozporoval, že by za požár mohla klimatická změna, jak někteří klimatičtí aktivisté naznačují nebo rovnou prohlašují. „Ano, teplé počasí vysouší dřevo. Ale od roku 1877 se nezměnilo množství srážek, od té doby mají velmi dobré záznamy o ročním úhrnu deště v povodí Los Angeles a nezměnilo se,“ řekl. Dodal, že samozřejmě i v Kalifornii jsou mokré roky a suché roky.
Pokud jde o nezvládnutí požáru, Shellenberger soudí, že je to částečně chyba v politice rozmanitosti, rovnosti a inkluze, kvůli které se povyšovalo ne na základě schopností, ale jiných kritériií. Ale také kvůli škrtům v rozpočtu. Zmínil také, že na programy pro bezdomovce šlo 24 miliard dolarů od začátku mandátu kalifornského guvernéra Gavina Newsoma. A bezdomovectví v Kalifornii za tu dobu narostlo o 40 %. Shellenberger k tomu poznamenal, že to je jasný následek toho, když se bezdomovectví podporuje, Kalifornie tím prý přitáhla bezdomovce z celých USA. Doplnil, že s nimi v Kalifornii mluvil „a nikdo z nich nebyl z Kalifornie“.
Ale promluvil také o současných novinářích. Zmínil kauzu, kdy někdo zaútočil na manžela předsedkyně dolní komory amerického parlamentu, Paula Pelosiho. Dorazil na místo pobytu útočníka, tam již byla řada dalších novinářů, takže se jich zeptal, zda už vyslechli sousedy. „Ne, to by bylo nezdvořilé,“ ozvalo se a novináři se na něho pohrdavě podívali. Podotkl, že dneska už novináři nejsou novináři, je to typ lidí, kteří by chtěli být předsedou třídy ve škole, jsou velmi poplatní autoritám. Takže pak uvažují ve smyslu: „Hlavně musíme dát pozor, aby se toho nechopila krajní pravice.“ A kryjí politiky. S tím také souvisí snaha u Donalda Trumpa hledat technické chyby, ačkoliv v tom, co říká, má v principu pravdu, třeba že v nádrži u Pacific Palisades nebyla voda. Carlson Shellenbergera označil za jednoho z nejlepších reportérů.
Dotkl se ale i tématu kontroly médií tajnými službami. A také co všechno tajné služby zveřejňují. Shellenberger to popsal slovy: „Na Ukrajině nejsou žádné biologické laboratoře! No, vlastně tam jsou, s biologickým výzkumem jsme jim pomáhali s bezpečností.“ Carlson podotkl, že Ukrajinci prodávají zbraně, které dostali, dokonce prý i mluvil s někým, kdo je koupil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Karel Šebesta