„Na každou svini se vaří voda. Tentokrát žádný samet.“ Pravice se sjednotila a vyráží dobýt Sněmovnu

05.06.2021 20:26 | Reportáž

Dvanáctý sněm Strany soukromníků České republiky byl mimořádný. Jednak se poprvé konal s dvouletým odstupem kvůli loňským omezením a jednak byla jeho tématem dlouhodobá spolupráce strany se Svobodnými a hnutím Trikolóra. Jejich zástupci také oživili svými projevy atmosféru sněmu.

„Na každou svini se vaří voda. Tentokrát žádný samet.“ Pravice se sjednotila a vyráží dobýt Sněmovnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Republikový sněm Strany soukromníků České republiky. Letos kandidují do Poslanecké sněmovny společně s Trikolorou a Svobodnými v jednom uskupení s názvem Trikolora Svobodní Soukromníci

Jako první ale promluvil Petr Bajer, předseda pořádající SsČR. Připomněl, že důvodem zrušení loňského sněmu nebyla jen pandemie, ale také chaotické a často nesmyslné vládní restrikce.

Na soukromníky a živnostníky je podle něj vyvíjen čím dál větší tlak, doslova se stali „lovnou zvěří“. „Poplatky, daně, šmírování, šikana. A za pandemie je to ještě horší. Uvalili na nás lockdown a odbyli nás nedostatečnými kompenzacemi,“ lamentoval s poukazem, kolik z kovidové podpory dostaly velké nadnárodní koncerny.

„Volby 2021 budou pro české soukromníky existenční,“ obává se Bajer. Proto považuje za správné, že strana spojuje síly s dalšími pravicovými subjekty. A věří, že se nedopustí stejného omylu jako minule, když spolupracovala s ODS. „A údajně pravicová ODS se pak spojila s lidovci, údajně středovými, kteří ty restrikce ve vládě s Babišem zaváděli,“ konstatoval chmurně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…