„Náš drahý kolega Zelenskyj vám lže“. Ve Francii vyšel třaskavý přepis telefonu Macrona s Putinem

26.6.2022 7:55 odp.

Francouzský prezident Emmanuel Macron se opakovaně snaží vést dialog s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Nyní se na veřejnost dostala ukázka telefonátu, z něhož je patrné, jak si Putin Macrona „vodí za nos“. Píše o tom server Echo24.cz.

„Náš drahý kolega Zelenskyj vám lže“. Ve Francii vyšel třaskavý přepis telefonu Macrona s Putinem
Foto: Oficiální stránky ruského prezidenta
Popisek: Ruský prezident Vladimír Putin

Devítiminutový záznam jejich telefonního rozhovoru pochází z 20. února, tedy čtyři dny před zahájením ruské invaze na Ukrajinu. Macron zřejmě chce telefonátem prezentovat svou iniciativu a vylepšit si reputaci. Jak je z telefonátu patrné, Putin v něm Macronovi lže a vodí ho za nos. 

Ruská hlava státu Putin v telefonátu hovoří o tom, že ruské vojenské cvičení u ukrajinských hranic končí. Zároveň tehdy také přislíbil vyjednávání o schůzce s prezidentem USA Joem Bidenem. 

„Ty a kancléř Scholz jste mi řekli, že Zelenskyj je připraven udělat nějaký krok, že připravil návrh zákona o provádění minských dohod. Ve skutečnosti náš drahý kolega, pan Zelenskyj, nedělá nic. Lže vám. Nevím, jestli jste slyšeli jeho včerejší prohlášení, kde řekl, že Ukrajina musí mít přístup k jaderným zbraním,“ řekl například v rozhovoru Putin, na což reaguje Macronův poradce Emmanuel Bonne, že to je nesmysl. 

Následně se ruský prezident Putin snažil vložit slova do úst samotnému Macronovi. Šlo právě o minské dohody a Putin tvrdil, že slyšel vyjádření na tiskové konferenci v Kyjevě 8. února. Zde měl Macron Putinovi říct, že minské dohody musí být revidovány, aby mohly být realizovány.

„Vladimire, především jedna věc, nikdy jsem neřekl, že by se minské dohody měly revidovat," odvětil Macron, že to nikdy neřekl. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

17:30 Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

Za poslední měsíce některým domácnostem a firmám vzrostly zálohy na energie na několikanásobek toho…