„Nasliní prst, zvedne ho a zkoumá, kudy vítr fouká.“ Feri nakládal Babišovi ve Sněmovně

11. 3. 2021 16:22

Dominik Feri zkritizoval zasahování premiéra Andreje Babiše do podoby maturit. „To je pro něj naprosto symptomatické, že si vždycky vyzobne nějaké téma, do toho se vloží. Ale taky je pro něj bohužel typické to, že z toho tématu udělá naprostou bramboračku. Zažili jsme to u mnoha dalších věcí. Třeba například i u očkování,“ pověděl poslanec. Premiér umí vytvořit údajně pouze chaos.

„Nasliní prst, zvedne ho a zkoumá, kudy vítr fouká.“ Feri nakládal Babišovi ve Sněmovně
Foto: Repro Twitter
Popisek: Poslanec TOP 09 Dominik Feri po napadení na Moravě
reklama

Anketa

Věříte léku ivermektin?

66%
7%
hlasovalo: 15053 lidí
Poslanec TOP 09 Dominik Feri se na dnešní schůzi Poslanecké sněmovny vyjádřil k tématu úředních maturit, které zvažuje premiér Andrej Babiš. Na úvod pověděl, že ho mrzí nepřítomnost předsedy vlády na jednání, neboť by mu pověděl, že je chaot, který svými zásahy vytvořil frustraci v desetitisících studentů. „Ta situace, ve které jsme se ocitli, je mimořádná a bezprecedentní. To znamená pravidla se změnit musela. My jsme vyzývali pana ministra školství, aby pravidla představil, a on tak 28. ledna učinil,“ uvedl poslanec.

Ministr školství Robert Plaga si pak podle Feriho zaslouží pochvalu, že během pár dnů připravil nějaké řešení. Poté se však do toho měl vnořit premiér. „Před týdnem otevřel téma úředních maturit. To je pro něj naprosto symptomatické, že si vždycky vyzobne nějaké téma, do toho se vloží. Ale taky je pro něj bohužel typické to, že z toho tématu udělá naprostou bramboračku. Zažili jsme to u mnoha dalších věcí. Třeba například i u očkování.“

Celý přepis projevu poslance Dominika Feriho:

„Najednou po týdnu pan premiér z úřední maturity couvá. Nevysvětlil proč, jestli to je tedy ten silný odpor ředitelů škol, nebo jestli je to odpor rodičů. Protože pan premiér se bohužel řídí tak, že nasliní prst, zdvihne ho a zkoumá, kudy fouká vítr. A teď zjistil, že to bohužel není směrem pro úřední maturity. No tak tedy představil verze tři. Představil je večer. Představil je na Twitteru. A řekl, budou tři maturity. Skvělé. Ráno v osm hodin vystoupil v televizi a řekl, ten nápad vlastně byl jenom teoretický a byl špatný. Co to je? Co to je?“ tázal se.

Anketa

Je Miloš Zeman dobrým prezidentem? (Ptáme se od 10.3.2021)

79%
21%
hlasovalo: 38846 lidí

Následně se Dominik Feri zajímal o další perspektivu, jelikož se na živý přenos ze Sněmovny dívají studenti a maturanti. „Víte, co jim řekl pan premiér přes média? Že se o tom, o těch úředních maturitách, ještě pobavíme ve Sněmovně. To znamená, že část veřejnosti si myslí, že tady dneska budeme odhlasovávat úřední maturity. To je bomba. Pan premiér tady ještě k tomu ani není. Takže nevím, co tím myslel, že se o tom pobavíme ve Sněmovně,“ pověděl Feri.

To, co představil Robert Plaga, se však prý zdá být jako dobrý kompromis, na který se dá připravit. „Učitelé, si myslím, že s tím také souhlasí. Ředitelé s tím také souhlasí. Dá se s tím žít. Dá se s tím fungovat. Ale pan premiér už by se k tomu vůbec neměl vyjadřovat, protože jediné, co udělal, je chaos. Udělal to u maturit. Udělal to u mnoha jiných témat. A obávám se, že než koronavirus porazíme, tak to udělá ještě mnohokrát,“ zakončil Feri.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlé: „Smrt Zemana.“ Řeči, kterými končí i pieta za covid

7:50 Zlé: „Smrt Zemana.“ Řeči, kterými končí i pieta za covid

Včerejší akce na Pražském hradě se stala terčem kritiky. Vadily zejména plastové kelímky, ve kterých…