„Nechali jsme si vzít mnohé, ale Gotta ne!“ Alena Vitásková tvrdě udeřila na Halíka

07.10.2019 21:01

Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková se pustila do profesora Tomáše Halíka. „Jsem křesťanka, ale...“

„Nechali jsme si vzít mnohé, ale Gotta ne!“ Alena Vitásková tvrdě udeřila na Halíka
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Alena Vitásková, bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ)

Alena Vitásková považuje Gotta za krále lidských srdcí, který zůstal fenoménem i navzdory různým snahám očernit ho. „Nechali jsme si vzít mnohé, ale Gotta ne!“ zvolala Vitásková. Zpráva o mistrově smrti ji prý velmi zasáhla.

Vždy se však najdou hyeny, které místo projevu soustrasti začnou rozsévat nenávist, závist, zlobu. Lidé jsou hodní, zlí, chytří, hloupí. Nemusejí mít rádi Karla Gotta a jeho tvorbu, ale jsou chvíle, kdy se musejí i ti zlí a hloupí ovládat. To ovšem někteří z nich nezvládli a svoji nenávist – vlastně sami k sobě – vykřičeli. Vždyť právě oni by chtěli být jako Gott, byli to oni, kteří mu budou závidět i jeho smrt. Jsou to oni, zlí, hloupí, neschopní, kteří ničeho nedosáhli a budou plivat na nejoblíbenějšího, na našeho Karla Gotta,“ rozzuřila se Vitásková.

Ze židle ji prý zvedl např. e-mail profesora Tomáše Halíka. Kněz se ostře postavil proti návrhu pohřbívat Karla Gotta v katedrále sv. Víta na Pražském hradě. Vitásková za to Halíka odsoudila. Současně poděkovala kardinálovi Dominiku Dukovi.

„V mých očích jde o vyjádření jezuity, který dělá katolické církvi a nám věřícím ostudu. Slyším jeho zlobu a nenávist k bližnímu, což se s křesťanskou vírou neztotožňuje. Podobné přístupy najdeme snad jen u těch jedinců, kteří upalovali za kacířství nebo světili fašistům zbraně. Jsem ale velmi potěšena přístupem kardinála Dominika Duky a děkuji mu za jeho lásku k bližním,“ zdůraznila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …