„Něco je ve velkém nepořádku.“ Voják typu Foltýna u Fialy? Schneider řekl, co ví

03.06.2024 22:15 | Monitoring

Měly by být předčasné volby, protože ta vláda škodí každým dnem, co je u moci. Opozice to má ale spočítáno tak, že ty body jim nikdo lépe nenažene, než když vládu nechají vládnout podle jejích představ, uvedl v Aby bylo jasno bezpečnostní analytik, publicista a signatář Charty 77 Jan Schneider. Považuje za hrozbu, že post koordinátora strategické komunikace vlády obsadil plukovník Foltýn. Obává se dalších atentátů na vrcholné politiky, a že na ráně jsou Orbán a Trump.

„Něco je ve velkém nepořádku.“ Voják typu Foltýna u Fialy? Schneider řekl, co ví
Foto: Aby bylo jasno
Popisek: Jan Schneider v Aby bylo jasno

Schneider úvodem okomentoval zasedání ministrů zahraničí NATO, které proběhlo tento týden v Praze, a na kterém státy koordinovaly další postup na Ukrajině včetně možnosti pálit z Ukrajiny na vojenské cíle v Rusku třeba i českými zbraněmi. „Jsem velmi nešťastný, že by české zbraně byly použity k útoku na ruské území, protože tím se přibližuje paralela s druhou světovou válkou, kdy zbraně vyráběné českým zbrojním průmyslem byly wehrmachtem používány k útoku na ruské území.

Stydím se za to, že něco takového znovu nastalo.  Jsou to otevřená dvířka k útočení. Útoky na ruskou infrastrukturu již byly v minulosti. Je to spíše propagandistický manévr, který toho reálně moc nemění,“ řekl v Aby bylo jasno bezpečnostní analytik.

Kriticky pohlíží na skutečnost, že Fialova vláda vytvořila post vládního koordinátora pro strategickou komunikaci vlády, funkce se ujal bývalý náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn. „Vláda je v koncích, povolat si na strategickou komunikaci – o které nevím, co si myslet – vojáka tohoto typu... tento člověk nemá kontrolu nad svými slovy a myšlenkami, moc toho neví a jeho výroky jsou alarmující. Například to, že Rusko nemá šanci obstát při konfliktu s NATO, jako by opakoval generály wehrmachtu z června 1941. Ten člověk je zřejmě velmi nevzdělaný,“ pokračoval Schneider.

„Ze strany vlády považuji rozhodnutí dát tam takového člověka za určitou hrozbu. Když tuto funkci obsadíte vojákem, znamená to, že za ním jdou ty vojenské voje? Co to má znamenat? Svědčí to o tom, že je tu něco ve velkém nepořádku,“ povzdechl si.

Opozice podle něj neprotestuje, protože jí před volbami nahrává nechávat dělat vládu takovéto kroky. „Měly by být předčasné volby, protože ta vláda škodí každým dnem, co je u moci. Opozice to má ale spočítáno tak, že ty body jim nikdo lépe nenažene, než když vládu nechají vládnout podle jejich představ.“

„Obávám se, že lidé, kteří jsou u moci, jsou neosobnosti a u nich hrozí velké nebezpečí, že si nejsou opravdu vědomí důsledků svých činů. Je možné se z tohoto hlediska obávat nejhoršího,“ uvedl na dotaz, zda se situace ve světě blíží třetí světové válce.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Natálie Brožovská

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tahle vláda byla dosazena zvenčí záměrně , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusehunterman , 04.06.2024 8:55:20
Jeden stupidní, bezpáteřní hochštapler vedle druhého. Jsou to loutky západu a nedivili bych se, kdyby jejich zázračný vzestup mělo pod pantoflem CIA, nebo nějaké vlivné neziskovky ovládané Sorosem. Tak to totiž funguje po celém světě. Pokud říká Fiala, že půjdeme bojovat za zkorumpovanou fašistickou Ukrajinu, tak věřte, on nás tam pošle.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Vládní plukovník Foltýn: Jedničky a nuly, pravda a lež. Ječení o cenzuře z pochybných kruhů

19:53 Vládní plukovník Foltýn: Jedničky a nuly, pravda a lež. Ječení o cenzuře z pochybných kruhů

Plukovník Otakar Foltýn je koordinátorem strategické komunikace státu. „Cenzuru dělat nebudu. Kdo ří…