„Nedělejme z toho celostátní kauzu.“ Pekarová v Rozhlasu ubírala plyn v případu Hlubuček

16.06.2022 19:10 | Zprávy

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu okomentovala kauzu Hlubuček odehrávající se opět kolem hnutí STAN. Podle ní zbytečně obtěžkává vládní koalici. K výzvám opozice, aby Vít Rakušan rezignoval na post ministra vnitra kvůli vyšetřování policie, se ale staví rezervovaně: „Já ho znám, do vyšetřování rozhodně zasahovat nebude,“ uvedla politička s tím, že přece nejde o žádnou celostátní kauzu.

„Nedělejme z toho celostátní kauzu.“ Pekarová v Rozhlasu ubírala plyn v případu Hlubuček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová

Úvodem se Pekarová Adamová věnovala kauze Hlubuček, která je pro TOP 09 jako koaličního partnera ve vládě s hnutím STAN problém. Je podle ní dobře, že Petr Hlubuček (STAN), který je mezi jedenácti obviněnými v souvislosti s hospodařením pražského dopravního podniku (DPP), rezignoval na funkci náměstka pražského primátora, člena rady hlavního města a člena dozorčí rady Pražských služeb.

Mohl tak ale podle jejího názoru učinit už mnohem dříve, kdy se objevovala podezření. „Kauza vládní koalici obtěžkává, ale je dobře, jak se k tomu hnutí STAN záhy postavilo,“ uvedla.

Bude se v rámci vládní koalice ještě dál řešit? „Myslím, že teď je hlavně na straně policie vyšetřit celou tuto kauzu a kdo všechno je v ní zapleten a každý, kdo je na nějaké politické funkci či v pozici, která by mohla budit další podezření, by měl vyvodit stejnou zodpovědnost, jako to učinil pan Hlubuček,“ sdělila.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Není na čase respektovat výsledek voleb s pokorou k voličům?

Napadlo vás, že takové komentáře jako třeba ten váš k výsledku evropských voleb u nás jen posilují opoziční politiky? Výsledky voleb se logicky nebudou líbit všem, ale proč hned urážet ty, co byli zvoleni a tím vlastně i ty, kteří je volili? Mně třeba přijde, že za úspěchem opozičních politiků stojí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řev na Primě. Schmarczovi, blízkému ODS, vypnuli mikrofon a nakonec zmizel

8:35 Řev na Primě. Schmarczovi, blízkému ODS, vypnuli mikrofon a nakonec zmizel

Vy říkáte mladým klukům, policistům, že to na Filozofické fakultě pos*ali? Taháte do toho politiku! …