„Nelegálové“ zaplavují Evropu. Brusel na nohou. Zásadní změna k přerozdělování! Toto půjde za Rakušanem

11.04.2023 18:58 | Zprávy

Evropa čelí v posledních měsících opět zvýšenému počtu migrantů, přičemž Itálie hlásí, že jen za velikonoční víkend zachraňovala 2 tisíce lidí, kteří se snažili ilegálně dostat do Evropy. Zvýšená čísla zmiňuje také německá policie a neklid rovněž provází příchod desetitisíců utečenců do Tuniska, u nichž se předpokládá, že se brzy vypraví vstříc evropským hranicím. V Evropském parlamentu se tak pod hrozbou vážné migrační vlny začíná debatovat nad nutností zpřísnit pravidla vstupu do EU, přičemž nová pravidla mají stavět na dobrovolnosti. Má to však háček. Při projednávání prošlo, že by v případě migrační krize mohla Evropská komise rozhodnout i o přerozdělování migrantů. Zdali se to schválí, je nyní v rukou jednotlivých států.

„Nelegálové“ zaplavují Evropu. Brusel na nohou. Zásadní změna k přerozdělování! Toto půjde za Rakušanem
Foto: YouTube InformativosTvc
Popisek: Migranti v táboře Las Raíces na Kanárských ostrovech, 2021

O nárůstu pokusů ilegálně vkročit do Evropy svědčí rostoucí počty migrantů, kteří se snaží využít cesty přes Středozemní moře. Italská pobřežní stráž podle BBC aktuálně provádí dvě rozsáhlé operace na záchranu přibližně 1200 migrantů z přeplněných lodí u pobřeží Sicílie, kde na jednom z rybářských člunů cestuje asi 800 osob, na druhém asi 400 osob.

Od pátku již pobřežní stráž země zachránila v rámci jiných operací přibližně 2 tisíce lidí a i přes snahu italského kabinetu zamezit nelegální migraci počet migrantů připlouvajících do Itálie ve srovnání se stejným obdobím loňského roku prudce vzrostl.

Server euronews.com s odkazem na nedávnou zprávu Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) uvádí, že byl počet migrantů připlouvajících k italským břehům od ledna do března více než třikrát vyšší než ve stejném období loňského roku.

Podle agentury OSN se v prvních třech měsících roku dostalo do Itálie po moři přibližně 26 800 migrantů, zatímco v roce 2022 jich bylo 6400. Jen v neděli se na sicilském ostrově Lampedusa, který je často považován za bránu Evropy ve Středozemním moři, vylodilo téměř 1000 lidí. Den předtím na ostrov dorazilo 679 migrantů.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Stačí hlídat hranice Evropy, jako to fungovalo po celá desetiletí. , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseViktor Čech , 11.04.2023 19:21:08
Ostatní jsou jen výmluvy zdegenerovaných vítačů islámu. :-(

|  13 |  0

Další články z rubriky

Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

9:20 Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

Úřad vlády na svých stránkách připomněl 35. výročí „slavného“ projevu tehdejšího generálního tajemní…