„Nemluvilo by se vám lépe s mužem?“ Witowská si do studia ČT pozvala muslima a vůbec si nebrala servítky

10.08.2018 8:17

Moderátorka Událostí, komentářů České televize Světlana Witowská přivítala ve studiu Badera Eknaifitha, majitele jazykové školy Alfirdaus. Pan Eknaifith se narodil v Kuvajtu, ale už 15 let žije v České republice. Witowská se ho zeptala, jak se u nás jako muslim cítí. Chtěla také vědět, jak se mu s ní mluví jako se ženou. A toto následovalo...

„Nemluvilo by se vám lépe s mužem?“ Witowská si do studia ČT pozvala muslima a vůbec si nebrala servítky
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Majitel jazykové školy Alfirdaus Bader Eknaifith a moderátorka Světlana Witowská.

Eknaifith vyrazil do České republiky kvůli studiu. V Česku se mu ale zalíbilo natolik, že zde zůstal. Našel si tu partnerku a žije tady.

Muslimská komunita je podle jeho názoru v Česku klidná. Nemůže prý sice absolutně vyloučit, že by do ní mohl přijít nějaký radikální psychopat zvenčí, ale neobává se toho. České bezpečnostní složky prý odvádějí dobrou práci. „Dáváme pozor, snažíme se mít přehled o komunitě. A máte tady dobré a kvalitní bezpečnostní orgány, které vše dobře sledují," ocenil host práci bezpečnostních složek České republiky.

Anketa

Přejete si, aby Jiří Drahoš zasedl v Senátu?

3%
97%
hlasovalo: 19405 lidí
Witowská poté chtěla vědět, zda by se panu Eknaifithovi nemluvilo ve studiu lépe s mužem jako s partnerem k rozhovoru. Nebo zda mu to je jedno. Eknaifith odvětil, že s mužem by hovořil přece jen o něco raději. „S vaším kolegou bych byl uvolněnější," sdělil host Witowské. Moderátorku tím rozesmál. Odvolával se také na Korán, kde je řečeno, že k ženě se má přistupovat jinak než k muži. Prý s větší dávkou respektu.

Dáma změnila téma a zeptala se pana Eknaifitha, zda by se ji jako muslim snažil obrátit na víru. Host odpověděl, že podle Koránu je povinností muslima informovat nevěřící o víře, ale cestu ke stvořiteli si mají najít sami. „A když se vám nepovede mě přesvědčit o tom, abych se stala věřící, tak budu stále vaším přítelem? Nebo se ze mě stane váš nepřítel," zeptala se moderátorka. Eknaifith se odpovědi vyhnul. „V Koránu se říká, že my musíme informovat, ale další věci už jsou na Bohu. Další věc je, že vy jste sice zatím nevěřící a já jsem věřící, ale my věříme, že život je zkouška. A tahle zkouška ještě neskončila. Nevíme, kdo bude lepší v soudný den," odpověděl.

Nakonec prozradil, že v Praze rozdává každý pátek jídlo bezdomovcům. S tímto projektem přišla Muslimská obec v ČR a rozvíjí ho už rok a půl. „Budeme pokračovat dál každý pátek. Jste zváni“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pětikoalice se zdržela hlasování o nouzáku. Ale Pekarová vysvětlila, že lidi znejisťuje Okamura

20:49 Pětikoalice se zdržela hlasování o nouzáku. Ale Pekarová vysvětlila, že lidi znejisťuje Okamura

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) to kvůli nouzovému stavu i očkován…