„Nemrtvý“ novinář Babčenko: Humor pokračuje. Čeští zastánci Ukrajiny jsou k smíchu i dnes

31. 5. 2018 11:22

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl sleduje, co se děje, kolem zmrtvýchvstání ruského novináře Arkadije Babčenka. A nestačí se divit. Rusové novináře sice nezabili, ale mohli ho zabít, že za to může Zeman, okomentoval celou kauzu. A Ovčáček se přidal.

„Nemrtvý“ novinář Babčenko: Humor pokračuje. Čeští zastánci Ukrajiny jsou k smíchu i dnes
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předání prvního ročníku Krameriovy ceny za nezávislou žurnalistiku za rok 2016, kterou pořádala Asociace nezávislých médií (ANM)

V úterý večer obletěla svět zpráva, že byl zavražděn ruský novinář Arkadij Babčenko, který si dovolil kriticky psát o režimu ruského prezidenta Vladimira Putina. Novinář měl být zastřelen ve svém ukrajinském bytě ranou do zad. Zprávě o vraždě novináře se věnovala i česká média. Poukazovala mimo jiné na to, že prezident Miloš Zeman při návštěvě v Číně pronesl bonmot o potřebě střílet novináře. A teď tento bonmot kdosi vzal vážně.

Anketa

Stydíte se za prezidenta Miloše Zemana?

11%
89%
hlasovalo: 18761 lidí

Jenže o den později se stalo něco nevídaného. Novinář obrazně řečeno vstal z mrtvých. Přesněji řečeno, vystoupil na tiskové konferenci a oznámil přítomným novinářům, že ve spolupráci s ukrajinskými tajnými službami svou smrt jen předstíral. Sehrál toto divadlo, neboť měl podezření, že mu někdo opravdu usiluje o život a jeho vrah či vrahové jsou mu v patách. Ukrajinská tajná služba měla vraha či vrahy vypátrat a zjistit, kdo si novinářovu vraždu objednal.

Jaroslav Plesl nad touto akcí kroutí hlavou „Akce Babčenko dopadla skoro jako akce Savčenko. Jen o trochu hůř,“ napsal s odkazem na ukrajinskou pilotku Nadiju Savčenkovou vězněnou v Rusku, která byla propuštěna, stala se poslankyní, ale jednoho dne byla zbavena poslanecké imunity a obviněna z toho, že se pokouší změnit politické poměry na Ukrajině pomocí zbraní. Podle prokuratury mělo jít o proruský převrat.

Fotogalerie: - Dnešní Ukrajina jak ji neznáte

Beseda: Dnešní Ukrajina jak ji neznáte. 29. 11. No...
Stanislav Novotný na besedě: Dnešní Ukrajina jak j...
Beseda: Dnešní Ukrajina jak ji neznáte. 29. 11. No...
Hynek Kmoníček na besedě: Dnešní Ukrajina jak ji n...
Beseda: Dnešní Ukrajina jak ji neznáte. 29. 11. No...
Jaroslav Bašta na besedě: Dnešní Ukrajina jak ji n...

Se svou troškou do mlýna k tématu přispěl také hradní mluvčí Jiří Ovčáček. V nadsázce napsal, že ze všeho nakonec může být obviněna ruská tajná služba FSB. „Ale kdeže. Zásadní odhalení teprve přijde. Akci provedli agenti ruské FSB, kteří pronikli do řad ukrajinské SBU. Sledujte Kundru a Jandu na sociálních sítích!“ uvedl Zemanův mluvčí Ovčáček v narážce na novináře Ondřeje Kudru z časopisu Respekt.

Jaroslav Plesl k tomu doplnil, že se ještě možná ukáže, že za vraždu – nevraždu novináře Babčenka vlastně mohl Zeman. Podivoval se také nad tím, proč k celé věci mlčí Centrum pro boj proti terorismu a hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři úhly pohledu na triumf Borise Johnsona: Za pět let udělá z Británie úplně jinou zemi. A velké povzbuzení pro Trumpa...

15:35 Tři úhly pohledu na triumf Borise Johnsona: Za pět let udělá z Británie úplně jinou zemi. A velké povzbuzení pro Trumpa...

Hazardní krok, ve kterém Boris Johnson vsadil takřka všechno. Nosný motiv provést už konečně brexit …