„Odporné! Koňská hlava v posteli? Mafie!“ Vondráček tajně u Zemana. Václav Moravec se neudržel. A nejen on

15.10.2021 10:11 | Ze sítí

Ústřední vojenská nemocnice se ostře ohradila proti chování hradních úředníků. Zdá se, že hradní kancléř Vratislav Mynář přivedl za prezidentem Zemanem předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) bez vědomí lékařů. Na sociálních sítích za to kancléř prezidenta dostal pár pořádných slovních facek. „Odporné,“ vzkázal Mynářovi s Vondráčkem kupříkladu Václav Moravec.

„Odporné! Koňská hlava v posteli? Mafie!“ Vondráček tajně u Zemana. Václav Moravec se neudržel. A nejen on
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor pořadu OVM Václav Moravec

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) oznámil, že prezident Miloš Zeman svolal na 8. listopadu jednání nové Sněmovny. Naznačil také, že s prezidentem vtipkoval na téma spekulací, že je Miloš Zeman těžce nemocný a že možná umírá.

O pár hodin později vydala Ústřední vojenská nemocnice ostré prohlášení, ve kterém oznámila, že se Vondráček dostal k prezidentovi bez vědomí ošetřujícího lékaře.

Na sociální síti Twitter za to Zemanův kancléř Vratislav Mynář dostal řádně vyčiněno.

„Žalmy, meruňkové knedlíky, propašování třetího nejvyššího ústavního činitele k panu prezidentovi, když se doktor a sestřička zrovna nedívají. Co je tohle za lidi?“ zeptal se předseda STAN Vít Rakušan v narážce na způsob, jakým podává či nepodává informace hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který na jedné straně cituje z Bible a na straně druhé obviňuje novináře, že šíří o prezidentově zdraví nepodložené spekulace, ačkoli se prezident zotavuje.

Vratislav Mynář a Radek Vondráček dostali vynadáno

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka konstatoval, že sehrál roli „užitečného idiota“.

„Když sehrajete roli užitečného idiota a navíc jdete pro něco, co vůbec nepotřebujete! Naštěstí už jen pár dnů!“ napsal s odkazem na končící politickou dominanci hnutí ANO.

Vratislav Mynář a Radek Vondráček dostali vynadáno

Novinář Respektu Ondřej Kundra označil počínání hradního kancléře za „mafiánské praktiky“.

„Kancléř Mynář přivedl Radka Vondráčka (ANO) za prezidentem bez vědomí ošetřujících lékařů na JIP. U setkání nebyl nikdo z personálu přítomen. Tohle už jsou hodně mafiánské praktiky,“ napsal Kundra.

Vratislav Mynář a Radek Vondráček dostali vynadáno

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta vynadal i šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi.

„Miloš Zeman je nemocný a zřejmě umírá. Rodina žádá o klid. Mynář k němu na JIP vodí návštěvy a rozehrává poslední byznys svého kancléřského života. Babiš dělá jakoby nic. Voliči přitom rozhodli, že má vládnout 5koalice. Mráz přichází z Hradu. Hlásím, že budeme ještě chvíli v...“ napsal Kmenta.

Vratislav Mynář a Radek Vondráček dostali vynadáno

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová připomněla, že na ohlášené čtvrteční tiskové konferenci vystoupila místo hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka manželka prezidenta Zemana Ivana Zemanová a oznámila novinářům, že její muž je nemocný a potřebuje klid.  

„Nikdo se nedomáhá detailů o zdravotním stavu Miloše Zemana. Klíčové je dozvědět se, zda bude schopen plnit své povinnosti, které jsou v období po volbách důležité - ANO/NE. První dáma navíc zbytečně narážela na Václava Havla. O jeho zdravotním stavu jsme věděli skoro vše,“ připomněla Pekarová Adamová.

Vratislav Mynář a Radek Vondráček dostali vynadáno

V podobném duchu se rozepsal také moderátor ČT Václav Moravec.

„The Country for the Future: V jednom jediném dni požádá manželka prezidenta veřejnost a novináře o trpělivost a klid pro uzdravení M.Z. Následně prezidenta bez vědomí ošetřujícího lékaře navštíví předseda Sněmovny. A ÚVN to označí za „nežádoucí událost”. Co nás čeká zítra? Když jsem před časem v Otázkách mluvil o ‚mafiánském okolí‘ prezidenta republiky, cítím potřebu se nyní omluvit mafii, která ctí alespoň nějaká pravidla. Vystavovat hlavu státu ve vážném zdravotním stavu návštěvám, o kterých nevědí ani ošetřující lékaři, je odporné,“ nebral si servítky Moravec.

Vratislav Mynář a Radek Vondráček dostali vynadáno

Vratislav Mynář a Radek Vondráček dostali vynadáno

Narážku na mafiánské praktiky si neodpustil ani komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk.

„Myslíte, že Radek Vondráček našel včera ráno v posteli koňskou hlavu, nebo to udělal dobrovolně?“ zeptal se.

Vratislav Mynář a Radek Vondráček dostali vynadáno

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Invazi zhatí plynovod. Zaorálek ujišťoval, že od Ruska bude klid

21:51 Invazi zhatí plynovod. Zaorálek ujišťoval, že od Ruska bude klid

Západ se obává ruské agrese na Ukrajině. Moskva se dožaduje záruk, že se NATO nebude rozšiřovat na v…