„Odporný jak Zeman a Babiš!“ Chvilkaři mají pořádný vztek na Klause staršího. Za Koněva. Co bude dál?

08.04.2020 17:21

Exprezident Václav Klaus vynadal starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi (TOP 09) za odstranění sochy sovětského maršála I. S. Koněva z náměstí Interbrigády. Klaus to považuje za drzý a zbabělý čin, který je o to horší, že se odehrál pod rouškou nouzového stavu. Příznivci spolku Milion chvilek vrátili Klausovi úder. Rozpoutali živou diskusi.

„Odporný jak Zeman a Babiš!“ Chvilkaři mají pořádný vztek na Klause staršího. Za Koněva. Co bude dál?
Foto: FB Petr Macinka
Popisek: Exprezident Václav Klaus se šátkem okolo krku

Anketa

Je pro vás generál Petr Pavel důvěryhodnou osobou?

2%
98%
hlasovalo: 18454 lidí
O sochu sovětského maršála I. S. Koněva vedli lidé spor celé týdny. Jedni připomínali, že Koněv osvobodil řadu zemí východní Evropy od nacismu, ale druzí oponovali, že Koněv také nechal utopit v krvi touhu Maďarů po svobodě v roce 1956.

A pak jednoho dne během nouzového stavu socha maršála zmizela z veřejného prostranství na Praze 6 a starosta Ondřej Kolář sdělil, že se vojevůdce objeví v Muzeu 20. století.

Klause to rozzlobilo.

Akce starosty Praha 6 Koláře – utajené, předem neavizované odstranění sochy maršála Koněva pod rouškou koronavirového nouzového stavu – je drzost a zbabělost téměř neznámých rozměrů. Je pozoruhodné, že to od listopadu 1989 trvalo dlouhých třicet let, než se ‚vynořila‘ tato agresivní skupinka opožděných bojovníků s komunismem,“ napsal exprezident s kolegy z Institutu Václava Klause pro server iDNES.cz.

Netrvalo dlouho a od příznivců spolku Milion chvilek přišla odpověď.

„Bývalý president, ale spíš prasident má výhrady... a to nejen k odstranění sochy Koněva,ale i k nepěknému chování k Číně! Nějak jsem si nikdy nevšimla, že by někdy kritizoval ANO Babiše!! Klausi, vrať se do hrobu se Zemanem, a i se svým synem!“ napsala jedna ze stoupenkyň akcí Milionu chvilek pro demokracii.

Pod příspěvkem se rozjela diskuse, ve které Václav Klaus dostal pár slovních kopanců.

„Zase kecá,“ vypálil jeden z diskutujících. „Hele dědku, čiňte, co Vám jde nejlíp,“ přisadil si další. A přidal fotku, kde si Klaus prohlíží slavné chilské pero, které si poté přivlastnil. „Myslím, že krást propisky před kamerami je drzejší,“ zaznělo do třetice.

Reakce na slova Václava Klause

Reakce na slova Václava Klause

Reakce na slova Václava Klause

Jenže tím to neskončilo. Pod článek Václava Klause napsala pár řádek řada dalších lidí.

„Začíná být vážně odporný, jak Zeman a Babiš,“ zahřmělo v debatě. „Prognosťák promluvil. Rudý bolševik,“ padla další rána.

Nakonec se Klaus dočkal označení „blbeček“.

„Blbeček Klaus. Co na tom nouzový stav mění? Navíc rozhodnutí o odstranění je už dávno. Klaus, nedávno aktivovaný agent KGB, asi potřebuje z Moskvy pár špinavých rublů pro svůj institut,“ konstatoval jeden z diskutérů.

Reakce na slova Václava Klause

Reakce na slova Václava Klause

Reakce na slova Václava Klause

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Mám s vámi osobní problém.“ Ledecký nakládal Prymulovi. Ale pak přišel obrat jednou větou

22:12 „Mám s vámi osobní problém.“ Ledecký nakládal Prymulovi. Ale pak přišel obrat jednou větou

Mělo jít o debatu o povinném očkování a vládních protiepidemických opatřeních, nakonec se ale pořad …