„Ona je vožralá?“ Štvanice na mluvčí Pavla nekončí. Žantovský a Gabal zakročili. Marně

29.01.2023 8:20 | Ze sítí

Po jednoznačném vítězství Petra Pavla v prezidentských volbách na sebe překvapivě strhl největší pozornost nejen on, ale i jeho mluvčí Markéta Řeháková, a to ne zrovna v pozitivním smyslu. Kritika za její neprofesionální vystupování nebere konce. Nejenže lidé spekulují nad tím, zda byla pod vlivem alkoholu, ale žádají její okamžitou výměnu. Na její obranu vystupují bývalý velvyslanec, ředitel Knhovny Václava Havla Michael Žantovský a sociolog Ivan Gabal, podle nichž odvedla „famózní práci“.

„Ona je vožralá?“ Štvanice na mluvčí Pavla nekončí. Žantovský a Gabal zakročili. Marně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nově zvoleným prezidentem České republiky je Petr Pavel. Obdržel hlasy od 3 358 926 oprávněných voličů

Ve volebním štábu Petra Pavla bylo včera opravdu veselo. Velmi uvolněnou atmosféru podtrhlo i vystupování  Markéty Řehákové, která v prezidentské kampani generála byla manažerkou komunikace, nyní má být prezidentskou mluvčí. Po skončení voleb na její neseriózní vystupování ve svém hlavním zpravodajství upozornila televize Nova. Ve studiu CNN Prima News zaznívaly názory, že Řeháková působila „bláznivě až infantilně“.

Sama Řeháková přitom během uvedení Pavlovy vítězné tiskové konference přítomným novinářům přiznala, že to není poprvé, kdy jí bylo doporučeno, aby vystupovala více „seriózněji“, přesto se zdálo, že na svém projevu nemá v plánu nic měnit, na pódiu vtipkovala a rozesmávala dál celý sál.

Jak jsme již upozornili, včera téma Řeháková opanovalo internetové diskuse opravdu ve velkém. Přestože se bral v potaz fakt, že Řeháková musela zvládat emoce, často zaznívaly reakce, že je spíše „ostudou“ nové hlavy státy a že by měla být nahrazena někým důstojnějším.

A negativní reakce z řad novinářů i veřejnosti dál přicházejí.

„Proč mluvčí Petra Pavla působí tak zmateně a nezkušeně?“ pozastavuje se například Nikola Zwrtková ze Seznam Zprávy.

Působení Řehákové v Pavlově týmu komentuje také bývalá moderátorka České televize Linda Bartošová: „První tiskovka nového prezidenta je teda všechno, jen ne řád a klid. Ale lidské to je,“ zní tweet Bartošové.

„Ta Pavlovo moderátorka ‚mluvčí‘ je příšerná. Ať jde pryč pls. Ona je vožralá?“ stupňuje rétoriku vůči Řehákové Ivet Mino.

Jako přehnané ale podobné ostré reakce na adresu Řehákové hodnotí Michael Žantovský: „První, co napadá některé chytráky, je vozit se po mluvčí generála Petra Pavla Markétě Řehákové. Jako její budoucí bývalý kolega říkám, že odvedla famózní práci,“ konstatuje na svém twitteru.

Jeho slova mají podporu sociologa Ivana Gabala: „Naprostý souhlas, i dnes večer. Mluvčí držela dnešní oslavu v civilním, veselém a skvělém tónu, který odpovídal atmosféře v sále. Patří jí dík, opravdu dík,“ dodává.

I jim ale v následující diskusí někteří kontrují.

„Napíšu to znovu. Nedělejme to, co se nám samotným nelíbilo. Nemá smysl říkat, že černá je bílá... Bylo to prostě jenom trapné a neprofesionální. Tak to prostě je,“ rozčiluje se diskutér Jiří Svoboda.

„Bohužel už při poslechu rozhovoru na @InsiderCz mě zaujala poněkud pubertálním projevem. Dnešní tiskovka to potvrdila. Udělala z toho mejdan teenagerů. Chápu emoce, ale mluvený projev je slabý a obávám se, že to nelze rychle vylepšit,“ míní Richard Jahoda.¨

„Pojďme spíš nehodnotit její nultý den v práci,“ vyzývá František Doušek.

Do popředí se také dostává informace, že Markéta Řeháková dříve pracoval jako bezpečnostní analytička Semantic Visions, firmy Františka Vrabela, která se specializuje na monitorování bezpečnostních hrozeb. V této firmě Řeháková podle iDNES.cz. působila jako bezpečnostní analytička specializující se na boj proti dezinformacím a ruské propagandě.

Novým prezidentem České republiky byl zvolen generál ve výslužbě Petr Pavel. Ve finále přímé prezidentské volby pro něj podle konečných výsledků hlasovalo 3.358.926 lidí, tedy 58,32 % oprávněných voličů. Svého soupeře, bývalého premiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše porazil o 958.655 hlasů. Volební účast byla letos 70,25 %.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

139 procent přirážka. Tesco i další. „Nabonzováno“ vše

14:14 139 procent přirážka. Tesco i další. „Nabonzováno“ vše

Až milion ovocných stromů, většina jabloní. Tolik prý padne za oběť dle Agrární komory ČR kvůli poli…