„Otravuješ Česko!“ Klaus st. dostal přes ústa za slova o Milionu chvilek

13. 11. 2019 8:14

Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle Václava Klause staršího na vzestupu snahy rozbít celou civilizaci, zničit rodinu a vládnou ideologie útočící na podstatu člověka. Bývalý prezident to řekl na představení své nové knihy v pražském Obecním domě. Na jeho slova zareagoval senátor Marek Hilšer a aktivista Robin Suchánek.

„Otravuješ Česko!“ Klaus st. dostal přes ústa za slova o Milionu chvilek
Foto: Radim Panenka
Popisek: Představení knihy Václava Klause k 30. výročí Listopadu 89
reklama

Exprezident Klaus před plným Grégrovým sálem Obecního domu představoval svou knihu „30 let cesty ke svobodě. Ale i zpět“. Publikace vychází v těchto dnech k výročí listopadu 89. O akci jsme psali ZDE.

Anketa

Má předseda ÚS Pavel Rychetský vaši důvěru?

7%
93%
hlasovalo: 27956 lidí

Komunismus podle Klausových slov už nepředstavuje hrozbu, protože dávno zdiskreditován byl. „Úkolem je udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek a dalšími představiteli podobných zhoubných myšlenek. To je základní úkol dnešní doby. Druhým úkolem je udržet náš národní stát. Všechno další se od toho odvíjí,“ uvedl mimo jiné Václav Klaus.

„Arogantní elitář Klaus, který významnou měrou přispěl k diskreditaci demokracie u nás, má ještě tu drzost stavět se do role ochránce demokracie. Nikdy neměl nikoho rád kromě sebe sama a po třiceti letech otravuje společnost nahnědlým negativismem. Nacionalismus, fašismus a zakomplexovaní diktátoři Evropě v dějinách způsobili mnoho zlého. Dobrou budoucnost nám nepřinese arogance a kult síly, ale vzájemný respekt, lidskost a pozitivní vize,“ poznamenal ke Klausovým slovům senátor Marek Hilšer.

„Sebestředný egoista promluvil! Zásadní úkol naší doby je ubránit parlamentní demokracii před Václavem Klausem a podobnými zhoubnými jevy,“ podotkl také aktivista Robin Suchánek, jenž se na akcích Milionu chvilek podílí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …