Smyslem zákona, podle analýzy zveřejněné na portálu Lawyers & Business, je „umožnění oznamování protiprávních jednání bez negativních následků pro oznamovatele protiprávních jednání. Zákon má zavést opatření chránící zejména zaměstnance, ale i další osoby jako OSVČ nebo dobrovolníky, kteří oznámí protiprávní jednání, o kterém se dozví v rámci své pracovní či obdobné činnosti. Za protiprávní jednání se pak považují trestné činy či porušení specifikovaných právních předpisů, a to například v oblasti finanční, daňové, veřejných zakázek, životního prostředí, ale i ochrany spotřebitele či osobních údajů. Ochrana se kromě oznamovatele vztahuje mimo jiné i na osoby pomáhající oznamovateli a jeho rodinné příslušníky.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Výborný
Zrušení dočasné ochrany pro cizince pachatele
Chápu to dobře, že mají u nás migranti nějakou ochranu, která trvá, i když se dopustí nějakého trestného činu, a že je není možné vykázat do země, odkud přišli? Vždyť to je úplně absurdní. A jestli vás také chápu dobře, tak tuto ochranu chcete pro zrušit. Zajímá mě, zda máte nějakou podporu i u jiný...
Další články z rubriky

11:04 Dostál po návratu z Moskvy prozradil vše o své návštěvě
„Přes některé rozpory lze s jistotou říci, že nikdo neplánuje žádnou invazi do naší země, ani s Rusk…
- 8:03 Příměří: Mrazivá slova z Ruska, zmínili Merkelovou. Trump připustil překvapení
- 4:46 Binec místo ordnungu. Čeští pracovníci o Německu, kam projedou přes kontroly
- 9:15 Fiala a Rakušan, rakev a Dozimetr. Maláčová přitvrdila
- 8:50 „Kouřová clona.“ O příměří se mluví jen aby se zakryl postup Rusů
- 19:54 Zřetelné stopy peněz. Zbořil o tom, jak končí války. Ta světová, i ukrajinská