Smyslem zákona, podle analýzy zveřejněné na portálu Lawyers & Business, je „umožnění oznamování protiprávních jednání bez negativních následků pro oznamovatele protiprávních jednání. Zákon má zavést opatření chránící zejména zaměstnance, ale i další osoby jako OSVČ nebo dobrovolníky, kteří oznámí protiprávní jednání, o kterém se dozví v rámci své pracovní či obdobné činnosti. Za protiprávní jednání se pak považují trestné činy či porušení specifikovaných právních předpisů, a to například v oblasti finanční, daňové, veřejných zakázek, životního prostředí, ale i ochrany spotřebitele či osobních údajů. Ochrana se kromě oznamovatele vztahuje mimo jiné i na osoby pomáhající oznamovateli a jeho rodinné příslušníky.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Výborný
Zbraně
Zaujal mě váš komentář ke zbraním. Máte naprostou pravdu, že kdo chce jakoukoliv zbraň použít třeba k zabíjení, že si ji nějak opatří - většinou nezákonně. Ale co mě zajímá je váš pohled na to, aby lidé mohli použít legální zbraň pro svou ochranu nebo ochranu majetku? Protože co vím, tak je většina ...
Další články z rubriky
18:40 „Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru
Interní průzkum Ministerstva vnitra, z něhož citoval novinář Jakub Zelenka, odkrývá pro současnou vl…
- 20:50 „Fiala do Haagu.“ Předvolební start SPOLU narušen. Zasahovala Pazderková i policie
- 11:04 Dostál po návratu z Moskvy prozradil vše o své návštěvě
- 8:03 Příměří: Mrazivá slova z Ruska, zmínili Merkelovou. Trump připustil překvapení
- 4:46 Binec místo ordnungu. Čeští pracovníci o Německu, kam projedou přes kontroly
- 23:03 V Albánii vítězí vládnoucí socialisté. Chtějí do EU