„Parta č*ráků.“ Jan Hřebejk a jeho nervy. Policii bude zajímat

16.03.2021 12:04

Z policistů je „parta čů*áků“ – Režisér Jan Hřebejk explodoval. Naštvala ho další výzva, aby lidé dodržovali vládní nařízení proti covidu-19 a na veřejnosti nosili respirátory.

„Parta č*ráků.“ Jan Hřebejk a jeho nervy. Policii bude zajímat
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Režisér Jan Hřebejk

Před pár dny proletěl českými médii příběh muže bez roušky, které v Uherském Hradišti povalili na zem policisté a zpacifikovali ho. Vše se odehrálo před zraky tříletého syna, který byl z toho, co se děje s jeho tátou, totálně vyděšený.

Anketa

Odpustili jste Německu okupaci Československa a Protektorát Čechy a Morava?

4%
96%
hlasovalo: 23105 lidí

Jak už to bývá, česká společnost se při pohledu na počínání policistů rozdělila. Někteří lidé nenechali na strážcích zákona nit suchou a tepali policisty za to, že v přítomnosti malého dítěte měli s mužem jednat ohleduplněji.

Druhá skupina připomíná, že kdyby muž nosil roušku, jak to vyžaduje nařízení vlády, do konfliktu s policisty se vůbec nemusel dostat a jeho syn by nebyl účastníkem traumatizujícího zážitku.

Video ze zákroku policistů obletělo celé Česko. „Pusťte mě, mám tady dítě,“ křičel muž ležící na zemi na policisty. Na tváři neměl nasazenou předepsanou ochranu úst a nosu.

Podle strážníků opakovaně odmítl nasadit si respirátor a odmítal také prokázat svou totožnost. Proto byl dopraven na služebnu.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), pod něhož policie spadá, se za strážce zákona jasně postavil.

Publicista Ondřej Neff poté v komentáři pro Český rozhlas naznačil, že policisté sice mohli postupovat citlivěji, nebo mohli dostat přikázáno postupovat citlivěji u lidí, kteří kráčí po ulici kupříkladu s pětiletým dítětem. Hned poté však naznačil, že šlo o nadsázku.

„Ach jo. Je to tak pitomé, že by to někdo mohl vzít vážně a realizovat to. Tak raději noste na ulici roušku. Bez ohledu na to, zdali jdete s dítětem, nebo bez něho,“ poznamenal Neff.

Režisér Jan Hřebejk se na celý incident podíval z poněkud jiného úhlu pohledu a připomněl, že vláda chce po občanech, aby dodržovali restrikce určené pro boj s covidem, ale občané vidí, že jsou tu lidé, kterým porušování vládních nařízení prochází. Měl na mysli podnikatele Petra Bendu, který v jednom z teplických hotelů slavil narozeniny, a šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličku, který se této oslavy také zúčastnil. A přestože jasně porušil vládní nařízení, ředitelem agentury zůstal. Lidé to všechno vidí a už toho mají plné zuby

„Teplice, hotel Princ, Benda, Hnilička a nedostatek důkazů ... dělá z jakýchkoli policajtů po celé ČR partu čůr*ků. Vinou jejich nadřízených. Roušky jistě nosme, a na absolventy ZŠ, kteří se těší na obušky, se netěším. Dobrou, pane Neffe,“ nebral si servítky režisér.

Režisér Hřebejk se zlobí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…