„Pochod na ČT? Nic. Odborníci? Nic.“ Rajchl sečetl, co dokázal Vrabel

16.01.2023 13:10 | Ze sítí

První kolo prezidentské volby zhodnotil ve svém pravidelném streamu také předseda strany PRO Jindřich Rajchl. Voliči podle něho poznali, že Danuše Nerudová je prázdná nádoba. Naopak Andrej Babiš a Petr Pavel zaznamenali úspěch. Oba vedli kampaň dobře. Ale Rajchl se vymezil proti tvrzení, že si Pavel svou minulost „odpracoval“. Podporu invaze v roce 1968 podle něj odpracovat nejde. To je otázka charakteru.

„Pochod na ČT? Nic. Odborníci? Nic.“ Rajchl sečetl, co dokázal Vrabel
Foto: Repro Facebook
Popisek: Předseda strany PRO, Jindřich Rajchl

Anketa

Kdo má větší „škraloup“ z dob minulého režimu?

6%
89%
hlasovalo: 30549 lidí
Rajchl míní, že v prvním kole voleb uspěl jak Babiš, tak Petr Pavel. Generál dle něho dokázal přetáhnout hlasy od Danuše Nerudové, která pohořela. „Ti, kdo tíhli spíš k Danuši Nerudové, v posledních čtrnácti dnech zjistili, že to je opravdu prázdná nádoba, totální marketingový produkt, člověk, který by neměl v žádném případě stát v čele tohoto státu,“ zhodnotil. Ovšem Nerudová i Pavel jsou prý ze stejného vrhu. „Jsou to podobní kandidáti s podobnými preferencemi,“ míní, protože Češi ve volbě preferují někoho s důstojností, klidem a nadhledem, což Nerudová nepředvedla. Dále Rajchl konstatoval, že Babiše posílil osvobozující rozsudek v kauze Čapí hnízdo, kampaň zvládl, a proto má tak vysoký výsledek.

Je podle něho potřeba se poučit z toho, že lidé dali Pavlovi a Babišovi dohromady více než 70 % hlasů, což vypovídá o tom, co chtějí a preferují. „Nemůžete se zlobit na zákazníky, že nekupují vaše zboží. Pokud ho nekupují, znamená to, že jste jim nenabídli dobré zboží,“ poznamenal s tím, že voliči jsou také zákazníci.

Připomenul, že strana PRO nabádala, aby lidé volili dle svého svědomí, ale nevolili ani Pavla, ani Nerudovou. „Je nutno přiznat, že generál Pavel tu kampaň vedl dlouho, vedl jí dobře, nezaznamenal v podstatě žádný velký průšvih a je zřejmé, že lidé mají takové selektivní vnímání, že u někoho komunistická minulost vadí, u někoho nevadí,“ hodnotí.

Argumenty, že si Pavel „odpracoval“ své hříchy, nebere. Schvalování invaze v roce 1968 si prý odpracovat nelze, stejně tak kariéru komunistického špiona. „To hovoří o charakteru takového člověka,“ shrnul. Dle Rajchla je každý generál víc pro válku než pro mír. „Kdyby byl víc pro mír, není v armádě,“ tvrdí. Je pro něj nepochopitelné, že obyvatelé větších měst volí muže s komunistickou minulostí, ale přijímá, že taková je situace.

Fischer s Hilšerem podle Rajchla opět vedli kampaň do senátních voleb, což je zřejmé ze způsobu vedení kampaně. Karel Diviš se snažil být výrazný, kontroverzní, ovšem to je spíše taktika pro parlamentní volby. Tomáš Zima pak dle něho vedl Univerzitu Karlovu dobře, mnohem lépe než Danuše Nerudová, ačkoliv je UK mnohokrát větší. A nechápe, proč fanoušci vzdělanosti nevolili jeho místo Nerudové. Zima si podle něho neuškodil.

Kromě toho se Rajchl vyjádřil i k Ladislavu Vrabelovi, pořadateli protivládních demonstrací, který ho osočuje z toho, že může za nízký výsledek Jaroslava Bašty. „Přesně tahle mentalita. Za úspěch můžu já, za neúspěch můžou oni. Tahle mentalita vás odsuzuje k neúspěchu,“ vyjádřil se. Odrazovat od účasti na demonstracích nehodlá, ale plán Česká republika na prvním místě dle něho není plán, ale chaos. „Nejdřív byli nabízeni odborníci, odborníci už tam nejsou. Pak prezidentští kandidáti Blaško a Skála, ti ani nekandidovali. Pak pochod na Českou televizi, nestalo se vůbec nic. Teď už ani nevím, co je ta nabídka, to řešení. Nevím,“ vyjádřil se k Vrabelovi, a tím podle něho tato kapitola s Vrabelem končí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Cože, vy jezdíte na školy mluvit se studenty?!“ Úsporný balíček bořil studio. Do toho se prořekl Benda

13:49 „Cože, vy jezdíte na školy mluvit se studenty?!“ Úsporný balíček bořil studio. Do toho se prořekl Benda

V druhé části Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se setkali Marek Benda z ODS, Jan Lacina z …