„Podělaný náboženství.“ Mladá Francouzska udeřila na islám. A za jednu minutu...

26.01.2020 6:57

Urazila islám, nyní je terčem nenávistných útoků. Řeč je o šestnáctileté Francouzce, která se musí dokonce schovávat, neboť jí bylo vyhrožováno znásilněním a vraždou. Píše o tom server iDnes.cz. Policie podle něj nyní sice zkoumá jak autory výhrůžek, tak i mladou ženu, neboť musí zjistit, zda ona sama nevyzývala k nenávisti.

„Podělaný náboženství.“ Mladá Francouzska udeřila na islám. A za jednu minutu...
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.
reklama

Mladá Mila, toužící stát se zpěvačkou, uspořádala na Instagramu chat se svými fanoušky, v němž mimo jiné uvedla, že nenávidí náboženství. Reagovala tak na konflikt s jedním uživatelem, který jí vytýkal její sexuální orientaci. Mila je totiž lesbičkou. 

„Korán je plný nenávisti. Je v něm jen nenávist. Islám je podělaný náboženství. To je to, co si myslím,“ uvedla v reakci Mila. Protože se video začalo šířit po sociálních sítích, stala se dívka terčem vyhrožování, kdy jí lidé přáli znásilnění i smrt v pekle. „Dostala jsem 200 zpráv čiré nenávisti za minutu,“ uvedla mimo jiné Mila. Ta má nyní přiděleného psychologického poradce a má poslechnout rady policie, aby nevycházela na veřejnost dříve, než ustoupí kontroverze.

Mnozí však také dívce vyjadřujují podporu, například jsou mezi nimi i krajně pravicové a feministické skupiny.

K výrokům mladé ženy se vyjádřila i předsedkyně pravicově populistického Národního sdružení Marine Le Penová. Podle ní jsou dívčiny výroky slovním popisem karikatur Charlie Hebdo. „(Její slova) se nám mohou zdát vulgární, ale ve Francii v 21. století nemůžeme akceptovat to, že ji kvůli nim někteří lidé odsoudí k smrti,“ uvedla.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

17:10 Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

Internet poslední týdny zaplavují videa až nepochopitelného násilí. Převažující prvek je na první po…