„Podělaný náboženství.“ Mladá Francouzska udeřila na islám. A za jednu minutu...

26.01.2020 6:57

Urazila islám, nyní je terčem nenávistných útoků. Řeč je o šestnáctileté Francouzce, která se musí dokonce schovávat, neboť jí bylo vyhrožováno znásilněním a vraždou. Píše o tom server iDnes.cz. Policie podle něj nyní sice zkoumá jak autory výhrůžek, tak i mladou ženu, neboť musí zjistit, zda ona sama nevyzývala k nenávisti.

„Podělaný náboženství.“ Mladá Francouzska udeřila na islám. A za jednu minutu...
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.
reklama

Mladá Mila, toužící stát se zpěvačkou, uspořádala na Instagramu chat se svými fanoušky, v němž mimo jiné uvedla, že nenávidí náboženství. Reagovala tak na konflikt s jedním uživatelem, který jí vytýkal její sexuální orientaci. Mila je totiž lesbičkou. 

„Korán je plný nenávisti. Je v něm jen nenávist. Islám je podělaný náboženství. To je to, co si myslím,“ uvedla v reakci Mila. Protože se video začalo šířit po sociálních sítích, stala se dívka terčem vyhrožování, kdy jí lidé přáli znásilnění i smrt v pekle. „Dostala jsem 200 zpráv čiré nenávisti za minutu,“ uvedla mimo jiné Mila. Ta má nyní přiděleného psychologického poradce a má poslechnout rady policie, aby nevycházela na veřejnost dříve, než ustoupí kontroverze.

Mnozí však také dívce vyjadřujují podporu, například jsou mezi nimi i krajně pravicové a feministické skupiny.

K výrokům mladé ženy se vyjádřila i předsedkyně pravicově populistického Národního sdružení Marine Le Penová. Podle ní jsou dívčiny výroky slovním popisem karikatur Charlie Hebdo. „(Její slova) se nám mohou zdát vulgární, ale ve Francii v 21. století nemůžeme akceptovat to, že ji kvůli nim někteří lidé odsoudí k smrti,“ uvedla.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informace

19:13 „Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informace

Na to, že spolek Milion chvilek připravuje demonstraci proti zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem p…