„Pomohl jsem jim to zamést pod koberec. Tenhle mě oslovil.“ Další info k Bidenovu skandálu

21.04.2023 22:22

Kauza kolem podivných aktivit Huntera Bidena, syna amerického prezidenta Joea Bidena, v době kdy byl jeho otec viceprezidentem, podle zjištění soudního výboru Sněmovny reprezentantů utichla zejména kvůli snaze o cílenou diskreditaci novinářů, kteří o kauze informovali. Žurnalisté, upozorňující na obsah Hunterova notebooku, byli označováni za šiřitele „ruských dezinformací“ a obsah jejich článků byl často i cenzurován. Jak ale přiznává bývalý šéf CIA Michael Morell, tvrzení o zásahu z Ruska stálo na pouhé fabulaci. Pod přísahou přiznal, že si jej spolu s kolegy vymyslel. Chtěl prý, aby Biden vyhrál volby.

„Pomohl jsem jim to zamést pod koberec. Tenhle mě oslovil.“ Další info k Bidenovu skandálu
Foto: Repro Twitter @greg_price11
Popisek: Americký prezident Joe Biden

Anketa

Má smysl demonstrovat proti vládě?

97%
3%
hlasovalo: 41729 lidí
Dění okolo ztraceného notebooku Huntera Bidena má pokračování ohledně pozadí, jak se okolí Joea Bidena snažilo celou kauzu zamést pod koberec a skrýt tak dění kolem jeho syna, které se týkalo pikantních drogových i sexuálních dýchánků, ale i obchodních aktivit Huntera Bidena během doby, kdy byl jeho otec viceprezidentem. Právě informace z notebooku totiž nastiňovaly, že Bidenův syn v té době získával až podivuhodně snadno peníze ze zahraničí či se objevoval ve vedoucích pozicích firem například na Ukrajině.

Informace, které by Joeu Bidenovi během dosti těsného klání s jeho předchůdcem Donaldem Trumpem nemálo „zatopily“, se měli snažit zakrýt i další vrchní představitelé současné americké administrativy. Server The Post Millennial poukázal na dopis ministru zahraničí Antony Blinkenovu od amerického soudního výboru Sněmovny reprezentantů, v němž zaznívá popis toho, jak se Blinken a spolupracovníci Bidena, včetně Jen Psakiové, která se posléze stala tiskovou mluvčí Bidena, snažili jakékoli zprávy týkající se Hunterova notebooku zamést s tím, že jde o „ruské dezinformace“.

O zprávách týkajících se obsahu notebooku Huntera Bidena se coby o „ruských dezinformacích“ mělo začít hovořit poté, co na popud Bidenovy administrativy bývalý ředitel CIA Michael Morell a dalších 50 někdejších zpravodajců zorganizovalo dopis, v němž získané informace o Hunterovi takto onálepkovali.

Morell soudnímu výboru sdělil, že ho Blinken, tehdy vysoký představitel Bidenovy kampaně, oslovil poté, co deník The New York Post zveřejnil první články s podrobnostmi o informacích nalezených v notebooku, které se týkaly obchodování s vlivem a podezřelých zahraničních obchodních transakcí. Dopis pak podle svých slov zorganizoval, aby „pomohl viceprezidentu Bidenovi“, jelikož „chtěl, aby vyhrál volby“ proti exprezidentu Trumpovi. Využil tak svého vlivu a podnítil své kolegy také k podpisu dopisu, přestože věděl, že v něm jsou obsaženy nepravdivá tvrzení.

Blinken dle serveru zřejmě Morellovi poslal článek, v němž se uvádělo, že FBI vyšetřuje pravděpodobnost, že notebook, který Hunter Biden zanechal v opravně počítačů v Delaware, byl součástí „dezinformační kampaně“. A vše se začalo rýsovat.

Bývalý šéf CIA pak měl provést vlastní průzkum a kontaktoval vysloužilé pracovníky CIA, aby mu pomohli přijít na to, jak zprávy serveru The New York Post o obsahu Hunterova notebooku zdiskreditovat.

Výsledný dopis měla Bidenova kampaň posléze tlačit novinářům a ten tak přistál i na serveru Politico, který zveřejnil článek, v němž se psalo, že podle „desítek bývalých úředníků“ je příběh o Hunteru Bidenovi akorát „ruskou dezinformací“ a citoval dopis, v němž stálo, že reportáž o aktivitách Huntera Bidena měla „všechny klasické znaky ruské informační operace“.

Přestože ředitel americké Národní zpravodajské služby John Ratcliffe v říjnu 2020 prohlásil, že notebook rozhodně „nebyl součástí ruské dezinformační kampaně“, Bidenova kampaň dopis se smyšleným obsahem použila nejen k diskreditaci zpráv o synovi Joea Bidena, ale také k cenzuře, prostřednictvím níž se kolem prezidentských voleb snažil Bidenův tým omezit, aby Američané o kauze věděli či aby ji alespoň považovali za smyšlený příběh od Rusů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Zisk

Tvrdíte, že na zisku není nic špatného. Neprotiřečíte si? Protože byla to vaše vláda, která zavedla daň z mimořádných zisků. Naopak jsem si nevšiml, že byste nějak zásadně odstranili všudypřítomnou byrokracii, což jste před volbami slibovali. A další dotaz. Existuje podle vás nějaká hranice, kdy je ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nějak neslyším, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNechtík , 22.04.2023 9:30:58
od našich správných pravdu hlásajících politiků a novinářů doporučení občanům USA aby se takovéhoto prezidenta zbavili. Co tam třeba udělat barevnou revoluci?? EU by měla vyčlenit pár miliónů Eur na záchranu demokracie v tom státě!! A co vyhlásit proti Bidenovi, jeho rodině a jeho spolupracovníkům sankce??

|  8 |  0

Další články z rubriky

Učitelka Bednářová osvobozena. Kráva, vzkazuje soudkyni Džamila Stehlíková

16:02 Učitelka Bednářová osvobozena. Kráva, vzkazuje soudkyni Džamila Stehlíková

Pražská učitelka Martina Bednářová vyvázne bez trestu. Čelila přitom obžalobě z popírání ruských vál…